Zajímavý kontrast ve svém životě pozoruje čtenářka Iva K. Sama se s rodiči vídá skoro každý den, maminka u ní občas přespává... zato manželova rodina je ve vzájemných vztazích odtažitější. Neznamená to ale, že se nemají rádi.

Neobtěžovat - to je heslo rodiny manžela čtenářky Ivy K. Ona sam aale svou maminku u sebe doma kdykoli ráda přivítá...


Jako už poněkolikáté, čekám tady večer na mojí mamku. Má u mně azyl pokaždé když se zhorší počasí. Jsem zvyklá být na telefonu a když můžu, moc ráda jí pomůžu. Pracuje tady kde bydlím, ale dojíždí sem ze vzdálené asi 50 km zapadlé vesničky. Už má svůj věk a takové cestování jí čím dál víc zmáhá. Navíc pracuje na směny a z odpolední se v takové chumelenici nedá jezdit. A když si postaví hlavu, tak jen trnu a modlím se, aby v pořádku dojela.

To ale není jediné naše setkání. Jezdili jsme k ní na návštěvu tak jednou do měsíce, v létě i častěji. Dcera ji má moc ráda a tráví u ní každé prázdniny. Teď mám ale malé skoro tříměsíční miminko a bojím se s ním cestovat. Cestou se může cokoli stát a nic nechci riskovat. Proto jsme u našich taky nebyli na vánoce. Karta se obrátila a naši jezdí na návštěvu k nám. Jak co ale malý trošku povyroste, zase tam začnem jezdit častěji. Vídáme se prakticky několikrát týdně. A když se zadaří a není čas na návštěvy, tak jsem s rodinou i sestrami stále v kontaktu přes facebook. Povídáme si kolikrát do půlnoci, vkládám fotky, aby všichni věděli, jak malý roste a řešíme každodenní problémy.

Díky Facebooku mám pocit, jako bych se ani z domu neodstěhovala, protože jsme v kontaktu prakticky denně.

Rodina mého manžela je na tom naprosto opačně. Navštěvují se prakticky jen při narozeninách a během roku sporadicky. Nechápu to. Prostě neradi chodí na návštěvy a nechtějí obtěžovat. Teď v sobotu budu oslavovat svoje narozeniny a doufám že dojdou. S rodiči a sestrami mám dobré vztahy a doufám, že se to nezmění. Protože jsou stálou součástí mého života.

Iva K.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. února 2012: Jak často se vídáte s rodiči?

  • Jak často se vídáte s rodiči?

Kontakt s rodiči, to je velké téma. Každý vnímáme jinak a každý k nim máme jiný přístup. Někdo kladný, někdo záporný. Pevně ale věřím, že nikomu nejsou rodiče tak říkajíc „jedno“. Pište mi své příběhy o tom, jak často se s rodiči stýkáte a proč. Modelů je mnoho, někdo vídá rodiče každý den, někdo další jednou za rok. Jsem zvědavý, jak je to u vás! Za svůj příběh můžete získat dárkový balíček čokolád Merci v hodnotě 500 korun s díkem pro rodiče za to, že jsou.

Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako předchozí podstavec a zašlete ho nejpozději 17.2.2012 do 15.30 hodin na e-mailovou adresu redakce. Tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění.

Merci

Reklama