Vycházet dobře se sousedy, to je základem spokojeného bydlení. Simonin (32) manžel za to ale draze platí. Až tak, že dál zadlužuje rodinu, kde může.

Před pár lety koupili pozemek za Prahou a postavili na něm dům. Zadlužili se tím na desítky let, ale to v dnešní době není nic výjimečného. Simona se kvůli vlastnímu příbytku s ukrajováním podstatné části jejich příjmů na bydlení už dávno smířila. S čím se ale smířit nemůže, a s čím nepočítala, to jsou zcela jiné výdaje. Ty, aby do své ulice v satelitním městečku zapadli. Tak to alespoň říká její manžel.

snob

„V naší ulici je to snob vedle snoba. Drahé domy, nákladné zahrady, luxusní auta, exotické dovolené. Ne, nechápejte mě špatně. My jim to nezávidíme. A kdyby bylo na mně, vůbec bych to neřešila. Jenže můj manžel se tu zřejmě začal cítit méněcenný! Nejsme úplní chudáci, řekla bych, že se máme i celkem dobře. Ale to, co naši sousedi, si dovolit ani zdaleka nemůžeme. Jenže on se s nimi přesto snaží držet krok,“ stěžuje si Simona, která postupně zjišťuje, že už dávno nedluží peníze jen bance. Její manžel si totiž na drahé živobytí půjčuje, kde může.

„Dluží svým rodičům, našim společným přátelům a nedávno prý přišel s prosíkem i za mými rodiči. A to raději nepřemýšlím, o jakých směnkách nemám ani tušení. A za co to utrácí? Za to, abychom mezi ty zbohatlíky zapadli! Chodí s nimi za sportem i zábavou, nakupuje drahá vína, pořádá pro ně opulentní grilování a zahradní party, na které nás zvou i oni. Když se mu snažím vysvětlit, že na to prostě nemáme, hrozně se urazí. Prý by bylo trapné být před nimi za chudáky. Na jednu stranu mu rozumím, jde o uraženou mužskou ješitnost. Jestli si ale bude i nadále odmítat připustit, že má oproti našim sousedům holý zadek, a nesrovná se s tím, ani bych se nedivila, kdybychom nakonec přišli i o ten dům,“ obává se Simona, která si se svým manželem už neví rady. Ač nerada, tak připouští, že je na něj krátká.

Čtěte také:

Reklama