image.pngFoto: Shutterstock

„Už od prvních příkrmů měl Vašík velký apetit. Po jídle se dokonce dožadoval přidání a manželka mu postupně začala dělat rovnou dvě porce. Už od začátku se mi to nelíbilo, protože syn hodně přibíral na váze a upozorňovala na to i pediatrička. Manželka ale tvrdila, že je ve vývinu a prostě potřebuje hodně jídla. Tvrdí to dodnes, přestože syn má viditelnou nadváhu,“ říká Rudolf.

Rudolf i jeho žena Pavlína jsou přitom oba štíhlí, nijak se nepřejídají a v rodině se jí převážně zdravé pokrmy. Jenže i ze zdravého jídla se dá přibrat, když ho člověk konzumuje velké množství.

„Vašík snídá, obědvá a večeří snad ještě větší porce než já. Manželka mu opravdu dopřává, a ještě ho chválí, když vyluxuje talíř. Když protestuju, že by mu neměla dovolit se tak přejídat, protože má evidentně problém s váhou, oponuje mi, že to je přece jen dětské sádlíčko, které zmizí. Mám prý být rád, že takhle hezky jí, co by za to jiní rodiče dali,“ tvrdí Rudolf.

Ten se už několikrát snažil Vašíkovi jeho porce snížit, ale vždycky narazil na odpor své ženy. A když se syn i ona rozbrečeli, neměl na to nervy, a nakonec to vždycky vzdal. Neznamená to ale, že by ho to netrápilo.

„Podle tabulek má Vašek nějakých deset kilo navíc, které by potřeboval dát dolů. I jeho dětská lékařka doporučila méně jídla, pohybu má totiž docela dost. Ale manželka si prostě nedá říct. Myslím, že to pramení i z její minulosti. Pochází z hodně chudé rodiny, měla čtyři sourozence a někdy se stávalo, že večeřela suchý rohlík, protože na ni nic jiného nezbylo. Našeho syna tak miluje, že se snaží, aby v ničem nestrádal, ale přitom mu škodí a já nevím, jak z toho ven,“ uzavírá Rudolf.

Zdroj: respondent Rudolf

Čtěte také:

Reklama