Milan změnil zaměstnání a rovnou se dostal do týmu, který pracoval na velmi důležitém projektu. Hodili ho do vody, aby plaval, a ukázal, co v něm je. Nechtěl zklamat, je ani sebe, tak se do práce pořádně obul. Jenže nadměrný stres, nedostatek spánku a neustálé přesčasy udělaly své. Byl unavený tak moc, že mu nezbývala žádná energie ani chuť na intimní život.

man.jpg
Foto: Shutterstock

Toužil jsem po posteli, ale jinak

„Jediné, na co jsem po příchodu domů myslel, byla postel. Ale ne v tom smyslu, jak by si bývala přála Petra, moje žena. Mou nejsilnější touhou bylo pořádně se vyspat. Jenže ani to nešlo. Kvůli nervům se mi dlouho do noci nedařilo usnout. A aby toho stresu nebylo málo, začala i ona přitápět pod kotel,“ vzpomíná Milan, který musel stále dokola odrážet její marné pokusy o svádění.

„Už jsem nevěděl, jak jinak jí to vysvětlit. Nedokázala pochopit, že trpím hroznou únavou, a nemám na sex sebemenší pomyšlení. Viděla jen to, že stejně nespím, a čučím do tmy. Jenže ten tam dole spal zaručeně. Ať se ho snažila probudit, jak chtěla, nereagoval. Tisíckrát jsem se omluvil, že jsem k.o. Tisíckrát ji prosil, aby prostě jen počkala, až budu mít za pár měsíců od projektu klid. Ale to ne,“ povzdychne si Milan při vzpomínce na loňský podzim. Namísto pochopení tak musel poslouchat výčitky.

Viděla v tom milenku

Petra nahlas podezírala svého muže nejen z nevěry, ale i z toho, že už ho ona sama nepřitahuje, že ji nemiluje. „Bylo tak moc vysilující přesvědčovat ji o opaku! Až jsem to vzdal a raději mlčel. Jenže to ji nakoplo ještě víc. Začala mě urážet, jak jsem mrtvej na spodek, nic se mnou není, a jestli si má i ona najít milence. Najednou mi svým chováním byla tak moc protivná a odpudivá, že jsem na ni začal být alergický,“ přiznává Milan, který to teď nedokáže změnit.

„I když už je to v práci klidnější, a chuť na sex se mi vrátila, tak ne s touhle ženskou. Svým vynucováním si a podezíráním se mi nepředstavitelně zprotivila. I když se snažím v posteli se zavřenýma očima myslet na něco jiného, její přítomnost ze mě dělá impotenta. A čím víc to nejde, tím víc to vlastně ani nechci. Už jsme objednaní ke cvokaři, teda pardon, do nějaké poradny. Rozvádět se nechci, tak snad pomůžou,“ doufá Milan.

Čtěte také: