Ivan (32) si vždy myslel, že mají s manželkou názory naladěné na stejnou vlnovou délku. Po narození syna se ale ukázalo, že v oblasti rodičovství jim to tak úplně klapat nebude…

„Karolínu jsem považoval za rozumnou ženskou s nadhledem. Vše se ale změnilo s příchodem rodičovství. Stala se z ní kvočna, což nemyslím nijak zle, která se od syna nehne ani na krok. Jistě, jsem rád, že chce pro naše dítě to nejlepší. Jen si nejsem úplně jistý, že to je skutečně to, co mu dává. Mám neblahé tušení, že nám postupně připravuje peklo na zemi,“ myslí si Ivan. Manželka je ale opačného názoru a jeho obavy nechce slyšet.baby

„Odmítá pochopit, že malý Kryštof začíná pomalu využívat její útlocitnosti. Je mu osm měsíců a já už teď pozoruji, jak si je dobře vědom toho, že stačí jen zakňourat, aby dosáhl svého. Neustále vyžaduje, aby ho někdo nosil. A manželka na jeho hru přistoupila. Teď mi třeba tvrdí, že neusne jinak, než když ho bude mít v náručí,“ kroutí hlavou mladý tatínek, kterého štve i to, že zbytečně koupili dětskou postýlku.

„Já vím, že je normálně potřeba, ale u nás ne! Malý totiž spí s námi v posteli. Když pominu fakt, že kvůli tomu nemáme se ženou sex, není to vůbec nic příjemného. Kolikrát se raději odstěhuji na gauč, protože mám neustále pocit, že ho musím ve spánku zalehnout. Nebo minimálně uhodit loktem,“ strachuje se Ivan, který veškerou svou snahu o zásahy do výchovy už vzdal.

„Nemá vůbec smysl, abych se pokoušel cokoli měnit, když jsem na to sám. Ona je s ním celé dny, já jen chvíli po práci. A s mým stylem výchovy navíc kategoricky nesouhlasí. Tvrdí, že to dělá správně, a že navíc prostě nevydrží nechat malého plakat. Prý jí to trhá srdce. A tchyně, její matka, ji v tom ještě podporuje. Takže když nenosí Kryštofa Karolína, má ho v náručí ona. A nedělám si iluze, že ho časem nebudou dál rozmazlovat i v dalších věcech. Jenže ani jedna z nich si neuvědomuje, že si tím na sebe pletou bič. To dítě nebude ani trochu samostatné. A mně nezbývá, než tomu přihlížet, i když ne mlčky,“ dodává Ivan.

Čtěte také:

Reklama