Kdybyste ho potkali před deseti lety, byl to muž plný síly, který za celý rok ani jednou nezastůně. Měl práci, která ho bavila, a kolegové ho uznávali. Co více si mohl přát? Například manželku, která mu nebude dělat ze života peklo...

 

Místo líbánek Itálie

Když se brali, byl zamilovaný až po uši a věřil tomu, že spolu budou šťastní. Kdo mohl čekat, že se svatbou její chování tak rapidně změní. Novomanželská idylka jim tak nevydržela ani dva měsíce a jejich domácnost se proměnila v Itálii. Hádky většinou vyvolávala ona. Vyčítala mu všechno, co se dalo. Nadávala mu za hlouposti, a ještě větší hlouposti požadovala. A on dělal vše, co jí na očích viděl.

 

Že by rozvod?

Její hysterické chování neustále omlouval a snažil se ji udělat šťastnou. Marně. Vždy bylo něco špatně. Vždy si našla důvod, za co mu mohla pořádně vynadat. Každým dnem byl pod stále větším tlakem. Každým dnem bylo soužití s jeho ženou horší a horší. Na rozvod však pomyslel až po pěti letech manželství, a další dva roky pak tuto myšlenku úspěšně odkládal s nadějí, že se to ještě zlepší, když...

 

Čekat se nevyplácí

Nezlepšilo. Ba právě naopak. Před deseti lety šel do práce jako každý jiný den. Ráno mu sice nebylo moc dobře, ale na ležení v posteli to nebylo. Kolem poledního se mu však udělalo poněkud hůř a začal cítit nepříjemnou bolest na prsou a následně i v levé ruce. Když si postěžoval kolegovi, tak ten na nic nečekal a zavolal záchranku. Jeho odhad byl totiž správný – měl infarkt!

 

Zdraví máme jen jedno!

Lékaři ho zachránili za pět minut dvanáct, a takový návrat do života otevře člověku oči. Rozhodl se tedy, že myšlenku rozvodu převede ve skutečnost. Uvědomoval si, že pokud mu selhalo srdce, měla na tom jeho „šílená“ manželka svůj velký podíl. V životě je přece jenom nejdůležitější zdraví a ničit si ho nenechá!

 

Že by šťastný konec?
Rozvod proběhl poměrně hladce. Žena už delší dobu měla milence, a tak se nebránila podepsat rozvodové papíry. Dnes uznává, že jako rozvedenému muži je mu mnohem lépe, bohužel však musel opustit svou práci, kterou už nemohl kvůli fyzické i psychické náročnosti vykonávat. Když to však shrne, nedopadlo to pro něj zas tak špatně. Má novou práci, která ho uspokojuje, i novou přítelkyni, která je už v pátém měsíci těhotenství. A hádky? Na ty prý nemají čas.

 

Jak je vidět, šťastné konce nejsou jen v amerických romantických komediích. :)

 

Ničil vám taky někdo zdraví? Myslíte si, že spíše ničí muži ženy, nebo naopak? Dokázala byste taky čekat tak dlouho na zázrak jako muž ze článku? Jak u vás doma vypadají hádky? Přemýšlela jste taky někdy o rozvodu, či jste dokonce rozvedená? Co pro vás byl/je důvod k takovému rozhodnutí?

Reklama