„Pacienty, kteří si už svou diagnózu našli na Googlu, prosím, aby si druhý názor vyžádali ne u nás, ale u Yahoo.“ Možná jste se s tímhle vtipným vzkazem setkali i na ordinaci vašeho lékaře. Jenže Martinovi to příliš úsměvné nepřijde. Pro něho je to realitou.

mu.jpg
Foto: Shutterstock

„Nepamatuji si, kdy byla moje žena naposledy u lékaře. Cokoli se jí přihodí, snaží se léčit sama. Vždycky sedne k počítači a snaží se vygooglovat diagnózu i léčbu. Jasně, je to její věc. Jenže ona teď to samé dělá i s našimi dětmi,“ zlobí se Martin, který už několikrát musel zasáhnout.

Naposledy, když se jejich dva synové (2 a 3 roky) nemohli dva týdny zbavit rýmy a kašle. „Vzal jsem kluky k pediatrovi, aby jim předepsal něco účinnějšího, než je mořská voda nebo jitrocelový sirup a podobné babské rady, které si žena nechává vtloukat do hlavy na diskuzních fórech pro matky,“ popisuje Martin s tím, že to rozhodně není jediný případ manželčina samoléčitelství. Navíc tuší, že o mnoha zdravotních problémech synů, které ona řeší za jeho zády, když je v práci, ani neví.

„Přijde mi to nesmírně hloupé. Ty ženský můžou mít zkušenosti, ale nejsou vystudovaní doktoři. Nemůžou vědět všechno, navíc na dálku. Nerad bych, aby žena u kluků cokoli podcenila. Hádáme se kvůli tomu, ale nevypadá to, že by se něco změnilo. Tvrdí, že s nimi nebude chodit zbytečně mezi nemocné děti do čekárny, když takové prkotiny může vyléčit doma,“ krčí rameny zoufalý otec.

Čtěte také:

Reklama