Manželku Standovi (34) každý závidí. Aby ne! Je to inteligentní a velmi pohledná žena, která se snaží být dokonalou matkou jejich dvouleté dceři. Jenže právě v tom je ten kámen úrazu, kvůli kterému má prý jeho žena k dokonalosti daleko.

„Ještě před dvěma roky bych řekl, že je Evča dokonalá v každém směru. I po osmi letech manželství jsme si měli stále co říct, pojily nás stejné zájmy a dokázala mě podpořit i v mém zaměstnání. Často totiž musím kvůli své práci chodit na společenské akce se svými obchodními partnery, a to bez partnerky příliš nejde, nepůsobí to dobře. Moje žena byla vždy ozdobou těch zdvořilostních setkání a pomohla mi k nejedné zakázce. Já na ni byl právem pyšný. Jenže s narozením Elenky je tohle všechno pryč,“ popisuje Standa a dušuje se, že rozhodně nejde o typickou žárlivost odstrčeného muže, jak by se mohlo zdát.

kid

Naši dceru miluju a chci pro ni taky jen to nejlepší. Jenže si tak úplně nemyslím, že jí právě to dává Eva. Nebo vám snad připadá normální, aby ještě ve dvou letech byla nonstop jen se svojí mámou? To dítě ještě nikdy nehlídal nikdo jiný, natož aby třeba spala u své babičky, byť jen jednu noc. Jenže za to může jen a jen moje žena, ta by to totiž nepřenesla přes srdce. Ještě jsem to chápal první měsíce po porodu, ale teď?“ běduje Standa, který manželku už dlouho marně přemlouvá, aby si spolu někam vyrazili. Jen oni dva.

„Dobrá, možná se jí nechce na ta moje pracovní setkání, to bych ještě bral, i když je to pro mě důležité. Ale ona se od dcery odmítá hnout i v případě, že ji zvu třeba do kina nebo na večeři. Tvrdí, že ji Ela potřebuje mít neustále u sebe. A přiznává, že i ona sama je klidnější, když ví, že je malá v pořádku. Nepůjčí ji ani své vlastní matce! A pak se nemůže divit, že naše dcera opravdu pláče kdykoli, jakmile se Eva na chvilku vzdálí, třeba na záchod. I tam ji s sebou už bere. Ale to ona si ji tak naučila!“ zlobí se Standa, který svou ženu posílal už i za odborníkem. Jenže ta o tom nechce ani slyšet.

„Prý sama dobře ví, jak Elenku vychovávat, a já tomu nemůžu rozumět. Jsem jen chlap. Co na to má člověk říct? Moje žena je prostě cvok,“ dodává naštvaně.

Čtěte také:

Reklama