„Moje žena Věra byla vždycky docela hubená. Po padesátce sice pár kilo přibrala, ale pro mě to nebylo nic, co by stálo za řeč. Ona sama to zpočátku taky neřešila, ale potom k nim do práce nastoupila nová mladá a štíhlá kolegyně a Věra se s ní začala bavit o cvičení, hubnutí a došla k tomu, že na sobě chce zapracovat. Říkal jsem si, proč ne, když jí to udělá radost,“ popisuje Karel.

Foto:Shutterstock

V té době ještě nevěděl, že manželčiny nové koníčky v podobě sportu a zdravé stravy se negativně podepíšou na vzájemných vztazích a na tom, jak vypadá a funguje jejich domácnost.

„Když jsem zjistil, že zdravý jídelníček se týká i mě, nebyl jsem z toho moc nadšený, ale předpokládal jsem, že to manželce vydrží tak čtrnáct dnů. Udělala radikální čistku v našich zásobách a místo brambůrků jsou na každém rohu ovesné vločky, bílé jogurty a nízkotučný sýr. Zatímco dřív se u nás vařila hlavně klasická česká kuchyně, najednou jsem k obědu dostával tofu s rýží,“ tvrdí Karel.

Ten postupem času na zdravý jídelníček, který mu nechutnal, rezignoval a začal si nakupovat věci, které byl zvyklý jíst, sám. Jenže jeho žena mu za to začala nadávat. Na oříšky, chipsy a čokolády měla totiž sama chuť a nechtěla, aby ji v domácnosti pokoušely.

„Taky mi řekla, že jestli mi nechutná, co vaří, tak ať si jídlo připravuju sám. A opravdu už si obědy a večeře chystá jen sama pro sebe, pro mě nic. Ale obecně toho moc nejí. Už je docela vyzáblá. Ztratila se jí prsa, která měla dřív výstavní. Je závislá na pohybu. Každý den běhá deset kilometrů a večer místo sezení u televize jezdí na rotopedu. Skleničku vína už si se mnou nedala ani nepamatuju,“ smutní muž.

Manželčiny fyzické změny, odlišné fungování domácnosti nebo až příliš velké zapálení do pohybu, ale nejsou tím, co Karla nejvíc trápí. Za nejhorší považuje to, že se jeho žena změnila i psychicky.

„Od té doby, co na sobě maká a málo jí, je neuvěřitelně protivná. Při sebemenší zámince hned startuje a chce se hádat. Jakmile jí řeknu, že už je možná moc hubená, začne na mě řvát, že si dělám snad srandu. Když si u televize otevřu chipsy, zle se na mě dívá a jde radši spát. Ze všeho toho pohybu je unavená, takže chodí do postele brzo, chuť na sex má samozřejmě nulovou a já trávím osamělé večery. Chtěl bych zpátky svoji starou manželku, s pár kily navíc, ale veselou, společenskou a skvělou kuchařku,“ uzavírá.

Čtěte také:

Reklama