wom.jpg
Foto: Shutterstock

V době, kdy jejich dvě děti byly ještě školou povinné, vše klapalo podle Davidových představ. Jakmile se ale osamostatnily, situace se změnila. Jeho žena si našla jinou práci a spoustu koníčků, přičemž na manžela a domácnost jí nezbývalo tolik času, co dřív.

„Jednoduše teď na všechno kašle – na mě i na domácnost. Neuvaří, uklízí jen sporadicky a sex? To už vůbec nevím, co je! Jestli spolu spíme pětkrát do roka, je to moc. To už musím být hodně nepříjemný, aby mi dala. Je věčně v práci, chodí ke koním nebo pomáhat do psího útulku,“ stěžuje si rozzlobený manžel, který se cítí zanedbávaný už dva roky. A má toho právě tak akorát.

„Už jsem bouchnul do stolu a řekl, že se s ní dám rozvést. Ona to všem řekla a já jsem teď za největšího vyvrhele. Prý chci zničit rodinu pro nic za nic. Moje důvody jsou údajně malicherné, jako ze středověku, kdy existovaly manželské povinnosti. Jsem staromódní a dnes je podle nich jiná doba i hodnoty,“ kroutí David nechápavě hlavou a s takovým názorem nesouhlasí.

„K čemu teda ženskou potřebuju? Abych si s ní povídal? Dík, na to mám kámoše v hospodě! zlobí se David, jemuž jeho nároky na manželku připadají oprávněné.

Čtěte také: