Hudební skladatel a klavírista Petr Malásek (44) se svou ženou herečkou Danou Morávkovou – seriálovou mrchou Andreou – tvoř jedinečný manželský pár. Oběma se daří v práci, nejsou opředeni ani jediným skandálem, mají roztomilého syna Petra, a když někam přijdou, tak jsou do sebe přímo zahleděni. Mají, jak oba přiznávají, výborné manželství.

„Nemám čas, abych se pravidelně díval na nějaký nekonečný televizní seriál ani na Danu v roli Andrey, kde má s mužskými jen samé problémy. Na svou ženu se nejraději zamilovaně dívám, když se večer potkáme doma," říká skladatel.

Oba mají tolik tvůrčích aktivit, že se během dne doma opravdu jen stěží potkají. Malásek skládá například scénickou hudbu k nováckému seriálu Ulice, zkomponoval i hudbu ke hře Adina ve Vinohradském divadle a samozřejmě i platinovou desku Hany Hegerové, kterou doprovází na koncertech na klavír. Stejně jako Lucii Bílou.

„Také v létě mám plno koncertů v Česku i v Evropě. Vystupuji s džezovým kvartetem nebo doprovázím naše přední zpěvačky."

Skládá hudbu ke Zlatovlásce
Malásek přiznává, že uléhá do postele nejen s Danou, ale také s notami v hlavě: „Mám teď plno práce. Například kromě muzikálu pro Českou televizi Zlatovláska mne čeká ještě jedna filmová pohádka. Ale také jsem si na chvíli odpočinul. Byli jsme s Danou a synem ve Španělsku, takže jsem alespoň muziku na chvíli pustil z hlavy."

Reklama