„Žena pracuje jako zdravotní sestra, ale není to pro ni práce, ale opravdu poslání. Všichni pacienti si ji moc chválí a lékaři taky. Je ochotná, vždy usměvavá a pro ostatní by se rozdala. A má to tak i mimo práci, což je trochu problém,“ popisuje Pavel.

Podle něj se lidé v okolí jeho manželky naučili její dobrotivosti využívat až zneužívat. Nestydí se ji neustále žádat o nějaké laskavosti.

64fae3eeea4eeobrazek.png
Foto: Shutterstock

„Má kamarádku, která se po nehodě ocitla na vozíčku, manželka jí moc pomohla, protože se o ni její rodina moc nestará. Chápu, že ze začátku to měla hodně těžké, ale teď už není na vozíčku první den, přesto mou ženu pořád o něco prosí. Pravidelně ji jezdí na nákupy, a protože Dáša pracuje na směny, když má volno, dělá si z ní kamarádka taxikářku. Nechává se vozit po doktorech a všude možně a žádný příspěvek na benzín jsme od ní nikdy neviděli. Manželka to omlouvá tím, že má chudák jen invalidní důchod, ale co je mi po tom. Přeci ji nebudeme sponzorovat,“ rozčiluje se Pavel.

Tomu se zdá, že dobrotivost jeho ženy snad nemá žádné hranice. Klidně totiž omezí své pohodlí, aby ho získal někdo jiný. 

„Nedávno třeba půjčila jiné kamarádce auto, aby s ním mohla jet na dovolenou, takže my jsme týden chodili pěšky. A ta kamarádka nám ho vrátila škrábnuté, a ještě s prázdnou nádrží. Když si manželce stěžuju, že takhle to nejde, oponuje, že lidé si mají pomáhat. Nám by prý určitě taky pomohli, kdybychom se dostali do nějaké nepříjemné situace. O tom ale já dost pochybuju,“ uzavírá Pavel s tím, že nezanedbatelnou položkou rodinného rozpočtu je také přispívání na nejrůznější charity. Každý, kdo prý jeho ženu zastaví na ulici s tím, aby přispěla na tohle či tamto, slaví úspěch a odchází od ní minimálně s několika stokorunami. A to, že v mnoha případech může jít o podvodníky, si Pavlova žena odmítá připustit. 

Zdroj: respondent Pavel

Čtěte také:

Reklama