V satelitu nedaleko za Prahou žijí krátce, ale Anna už se stihla spřátelit se sousedkou. Byla v podobném věku. Když ji to odpoledne po práci zvala přes plot na kávu, tak neváhala ani vteřinu. Rozuměly si a ráda se uvelebila na jejich útulné terase. Když se posadila do křesla, přiběhl k ní sousedčin pětiletý syn Dominik s fotoaparátem v ruce a cvak! Pořídil hned několik jejích portrétů. Jeho maminka se Anně s úsměvem omlouvala, prý je teď touhle činností doslova posedlý. Fotí všechny a všechno.

cam.jpg
Foto: Shutterstock

Myslela, že jsou u nich zloději

„Abych tomu malému udělala radost, tak jsem mu řekla, ať mi ta jeho umělecká díla ukáže. Pyšně překlikával z fotky na fotku z dnešního dne a já hrála údiv nad jeho zručností. Až mě jeden snímek zaujal doopravdy! Honem jsem k němu zpátky překlikala a zůstala jako opařená,“ vypráví Anna. Co ji tak zaujalo, to byly dvě osoby stojící přímo u jejich domu. Před zadním vchodem přes kotelnu. Nejdřív se lekla, že jde o zloděje. Ale když si záběr přiblížila, jasně rozpoznala svého muže. A vedle něho stála jejich společná kamarádka Simona, kterou držel kolem pasu.

Nechtěla dělat unáhlené závěry

„Můj mozek tuhle informaci vůbec nedokázal zpracovat. Nebo spíš nechtěl. Vypůjčila jsem si foťák a počkala, až Aleš přijede z práce,“ líčí Anna, která ho nechtěla hned obvinit z nevěry. Třeba se to dá nějak vysvětlit a o nic nejde, utěšovala se. Když se ale partner vrátil, naděje pohasla.

„Na otázku, jak se měl a co celý den dělal, mi řekl, že byl v práci. Celý den se prý nezastavil, měl jednu poradu za druhou. Tak jsem to zkusila ještě se Simonou. Ta zase do telefonu tvrdila, že má dovolenou, a je celý den u bazénu, chytá bronz,“ krčí Anna rameny s tím, že se potvrdil její nejhorší scénář.

Rozdýchala to u sousedky

Když manželovi ukázala důkaz jeho nevěry, začal hned zapírat. „Koktal, že to není, jak si myslím, a vymýšlel různé hloupé historky. Nedaly se poslouchat. Jen v mých očích dál klesal,“ svěřuje se zklamaná manželka, která raději odešla k sousedce. Nejen vrátit přístroj, ale také se vyplakat. Zůstala tam do druhého dne, aby nabrala sílu nevěru dál řešit. Žádostí o rozvod.

Čtěte také:

Reklama