Žena nemusí být extrémně žárlivá, ale jakmile se objeví stín podezření… To už zůstane v klidu málokterá z nás. Zuzana (29) má podezření, že si její manžel něco začal s kolegyní. A tak teď řeší velké dilema.

„Jedno vím jistě. Ta ženská ho nepokrytě balí,“ začíná s vyprávěním. „Kolikrát jsem byla svědkem, jak ho familiárně zdraví a koketuje s ním. Věčně mu telefonuje po pracovní době, chodí spolu na nějaké schůzky,“ vyjmenovává Zuzana indicie, které jí poslední dobou nedávají spát. O svém podezření už hovořila i s manželem.

muž

„Smál se a tvrdil, že je to nesmysl. Jsou prý jen kolegové, co si zkrátka rozumí i mimo práci. A já si nemám dělat starosti, protože miluje jenom mě. Že by mě to ale vysloveně uklidnilo, to se říct nedá,“ přiznává s tím, že nepřestává mít oči na stopkách. Protože ví, jak dokážou být ženy přesvědčivé…

Naposledy mu ta mrcha volala o víkendu a nutně potřebovala pomoct se stěhováním pračky, která se jí porouchala. Manžel samozřejmě hned naklusal, protože ona, chudinka, nikoho nemá. Na oplátku si od ní přinesl parfém. Prý ho od někoho dostala a nevyužije,“ vypráví naštvaně, zatímco koketuje s myšlenkou přijít tomu na kloub.

„Napadlo mě, že se manželovi podívám do telefonu. Normálně bych to neudělala, nejsem nějaká stíhačka, ale tohle už mě doslova užírá. Ta nejistota. Jenže mám strach. Ne z toho, co třeba v telefonu najdu, ale že si pak přestanu sama sebe vážit. Protože tohle se prostě nedělá! Ale že bych tuhle možnost zavrhla, to bych lhala. Trochu se bojím, že to nakonec stejně udělám,“ dodává Zuzana.

Podívat se, nebo ne?

Co se týče odborníků, ti jsou za jedno. Do partnerova mobilu či mailu se v žádném případě nedívat. Když pomineme, že je to i trestné, hrozí vám tzv. začarovaný kruh. Většina lidí totiž není na odhalení pravdy připravená, i když si to možná myslí. A pak neví, co si s nově nabytou informací počít. Vyrukovat s odhalením na nevěrníka? Můžete si být jistí, že problém, který se bude v následujících chvílích řešit, bude vaše slídilství, shodují se psychologové.

Čtěte také:

Reklama