Pokud žena zjistí, že má její partner milenku, začne pravděpodobně balit kufry. Ať už sobě, nebo nevěrníkovi. Ne tak paní Silvie (33). Už rok a půl hraje se svou sokyní hru kdo s koho.

Po narození syna Jáchyma se s manželem trochu odcizili. Ona se věnovala synovi a na muže už jí nezbývalo tolik času, co dřív. Po roce pak zjistila, že si našel milenku. „Jsem realistka a vím, že se to stává. Nemůžu říct, že to nebolelo. Ale řekla jsem si, že to spolu překonáme. Jenže Filip nic urovnávat nechtěl. Prý ji miluje a chce zůstat s ní,“ vypráví Silvie, která se ale nehodlala tak lehce vzdát.

manžel

„Nekonaly se žádné scény, a tak z našeho společného bytu neutekl, jak to po hádce bývá. Tedy ne že by se k tomu občas neschylovalo. Jenže jsem ho vždycky přesvědčila, aby k milence neodcházel, i když to po něm chtěla. Nepopírám, tu a tam argumentuji i naším synem a trochu mu vyhrožuji a citově ho vydírám. Není to správné, vím, ale nějaký argument, jako ho udržet, prostě potřebuji. A tak spolu, nebo spíše vedle sebe, žijeme dál. Jako dva „přátelé“. On se schází se svou milenkou a já čekám doma, s jeho vypraným prádlem, uklizeným bytem a večeří,“ přiznává Silvie.

Pokud vám připadá jako zoufalá chudinka, která se nechává manželem využívat, ona je jiného názoru. „Všechno mám promyšlené. Nehodlám se vzdát bez boje. Prostě jen počkám, až to tu druhou přestane bavit. A ono přestane. To nemůže vydržet věčně. Vím moc dobře, že žárlí. I když musím uznat, že je dost vytrvalá. Už to trvá rok a půl. Jenže stejně pořád věřím tomu, že Filipovi dojde, kde je opravdu doma a šťastný. Se svou rodinou,“ dodává s tím, že rozvodové papíru manželovi nikdy nepodepíše.

Čtěte také:

Reklama