Jako scénu vystřiženou z filmu Skandální odhalení prožívá Tomáš, manžel Zorky, skutečnou realitu. Teprve před necelými dvěma měsíci nastoupil do nového zaměstnání, kde ho přijímala hlavní šéfka celého podniku, která ho však zřejmě přijala hlavně proto, že se jí líbil. Ustojí to Tomáš?

Úspěšný pohovor

Tomášovi je 38 let a je to opravdu pěkný chlap. Sňatkem s o pět let mladší Zorkou vyženil i osmiletou dceru Agátu, které brzy přibyla sestřička Natálka, které jsou dnes čtyři roky.
Avšak i tato na první pohled spokojená rodinka má své problémy. Tomáše jako počítačového programátora propustili z důvodu snižování pracovních pozic z firmy, která nakonec stejně zkrachovala.
Zorka byla v té době ještě na mateřské, Natálka nastoupila do první třídy, bez peněz se žít nedalo.

Přečtěte si také:

Počítačových programátorů je u nás jako hub po dešti. Najít dobře placené místo bylo pro Tomáše větším problémem, než se zpočátku zdálo. Když už chtěl jít i na nějakou brigádu, jen aby něco málo vydělal, štěstí se na něj přece jen usmálo. Byl vybrán za velmi výhodných platových podmínek jako programátor do jedné větší firmy, kde to celé šéfuje energická a sebevědomá žena, zachovalá, rozvedená padesátnice. women

Ta byla přítomna i u Tomášova pohovoru a následného přijetí.
Rozjela se šuškanda, že Tomáš byl přijat nejen proto, že je schopným programátorem, těch se sešlo na pohovoru desítky, ale hlavně také proto, že se šéfové líbil.

Sklenička na tykání

Zhruba za14 dní to Tomáš na novém pracovišti pocítil na vlastní kůži. Byl šéfovou požádán, aby jí nainstaloval nový program na počítači. Po pracovní době. Když za ní přišel do kanceláře, na stole už byla láhev vína.
„Práce počká, Tomáši. Dáme si napřed skleničku na tykání, co říkáte?“
Tomáš odmítl, chtěl mít instalaci co nejdříve za sebou, protože slíbil starší Agátce, že půjdou večer ještě plavat do bazénu.
Ale šéfová trvala na svém.
Vypili asi čtvrt lahve a Tomáš se omluvil, že už by to rád nainstaloval, protože spěchá domů.
„Ode mě se nespěchá,“ odpověděla mu: „Ale dobře, jdi, uděláme to jindy.“
Tykala mu, ale Tomáš jí stále vykal, prý to nejde, aby tykal své nadřízené.
„To půjde,“ vyprovázela ho těmito slovy z kanceláře.

To je situace...

Uběhl další týden. Tomáš se své šéfové vyhýbá, jenže nemůže to tak dělat věčně. Stále po něm požaduje, kdy s ní po konci pracovní směny zůstane a „udělá jí to“. Mluví dvojsmyslně a tváří se u toho velmi vyzývavě.
„Normálně po Tobě jede, a to si piš, že ta dostane, co chce,“ utahují si z Tomáše noví kolegové.

Tomáš chodí domů z práce čím dál zadumanější. Své ženě o náklonnosti šéfové ještě neřekl. Chce si to vyřešit sám a nezatěžovat s tím ještě Zorku. Se svým prvním partnerem si užila svoje, rozešli se právě kvůli jiné ženě.
Chvilkami i uvažuje, že si najde novou práci, je ještě ve zkušební době, nebyl by problém odejít, ovšem takové platební podmínky, jaké mu zde nabídli, hned tak nesežene. Navíc je v jejich regionu velká nezaměstnanost.

Třeba to šéfovou přejde. Prostě jí nainstaluje ten zatracený program, který stejně ani nepotřebuje, je to jen záminka, a promluví si s ní na rovinu. Řekne jí, že miluje svou ženu i děti a nechce pokoušet osud.
Buď to přijme a dá mu pokoj, nebo se naštve a vyhodí ho. Ale co pak řekne své ženě a kde najde novou práci?

Sakra, to je situace, pak že sexuálně haraší jen mužské části populace, ba ne, ony i takové ženy-šéfky mohou být pěkné potvory.

Reklama