Věra a Luděk jsou spolu dvacet let, z toho patnáct jako manželé a mají dvě dospělé děti. V posledních letech se jejich komunikace omezila spíše na praktické věci, rozdělování úkolů v domácnosti apod. Milují se jen občas, když jim intimita už opravdu chybí. Před časem se ovšem Luděk vytasil s novinkou – má jinou ženu a od Věry chce odejít.

jel.jpg
Foto: Shutterstock

„Když mi řekl, že si našel někoho jiného, hodně mě to překvapilo. Vždycky jsem si myslela, že balit holky moc neumí. A přišlo mi, že přede mnou nedokáže mít tajemství. No, spletla jsem se. Víc než skutečnost, že někoho má, mě ale naštvalo, koho si našel. Moji bývalou spolužačku, se kterou jsme ve škole neměly vůbec dobré vztahy. To mi přijde jako zrada největšího formátu,“ popisuje Věra.

V té Luďkova nevěra a touha z manželství odejít vyvolala vztek a vybičovala ji k tomu, že se snaží vztah za každou cenu udržet. Jak sama ale přiznává, důvodem není to, že by svého muže tolik milovala, ale nechce ho přenechat bývalé spolužačce.

„To, že jsme v posledních letech žili s manželem spíše vedle sebe než spolu, mi docela vyhovovalo a neměla jsem chuť to měnit. Ale kdyby mi oznámil, že chce rozvod, protože chce začít nový život, souhlasila bych s tím, abych mu nebránila ve štěstí. Ovšem skutečnost, že se tahá zrovna s touhle ženštinou, se kterou jsem už na škole soupeřila, mě nenechává klidnou a rozhodla jsem se, že budu za záchranu manželství bojovat všemi zbraněmi. Luděk k ní sice odešel, ale zdá se, že mu nejsem tak úplně lhostejná. Začala jsem mu psát zamilované dopisy a sms zprávy a oživovat staré vzpomínky. Argumentuju i našimi dětmi, které chtějí mít úplnou rodinu, i když už jsou dospělé. A vypadá to docela slibně. Luděk se zdá být nalomený, a ještě se přede mnou úplně neuzavřel. Vím, že se asi chovám sobecky, ale mohl si vybrat kohokoli jiného, a ne zrovna moji bývalou spolužačku,“ uzavírá Věra.

Zdroje: respondentka Věra

Čtěte také: