V době, kdy se tento příběh stal, byla výpovědní doba  1-3 měsíce a zaměstnavatel měl možnost ještě 6 měsíců přidat.

Pracovali jsme ve městě, kde se na družstevní byt čekalo 7 let. Měli jsme možnost získat byt jinde a protože jsme už chtěli dítě, rozhodli jsme se příležitosti využít. Manžel měl slíbeno, že když bude chtít odejít, podnik jej pustí v základní lhůtě, já jsem předpokládala dost velké problémy.

Kamarádka chtěla jít ke kartářce a nechtělo se jí tam jít samotné, takže umluvila mě. Když paní vyložila karty jí, přišla jsem na řadu já. 

Byly to obvyklé řeči o životě, nic nesplnitelného.  Taky mi přepověděla 2 děti. Nejdříve syna a potom dceru. Když skončila, požádala jsem ji o výklad ke stěhování. Chvíli koukala do karet a potom řekla, že se přestěhujeme, ale manžel s tím  bude mít problémy, zatímco u mě to bude v pořádku.

Odešla jsem s pocitem, že teď mám ten pravý důkaz, jaký je nesmysl věřit kartářce. Po návratu do práce jsem měla vzkaz, abych zavolala manžela. Oznámil mi, že dostal 6 měsíců, což znamenalo, že možnost stěhovat se za bytem padá.

Vzápětí mě potkal nadřízený a sdělil mi, že  byl požádán mým předpokládaným budoucím zaměstnavatelem o hodnocení. Řekl, že chápe, že nechci čekat na byt, a požádal mě, abych ještě zastoupila nového ředitele, který jel na šestitýdenní školení. 

Nakonec jsme se stejně stěhovali. Manželův nový zaměstnavatel dal byt mně, já se nastěhovala koncem května a manžel mě následoval do místa trvalého bydliště, takže žádných 6 měsíců se nekonalo. 

Za rok se nám narodil syn a za dalších 5 let jsem nepochybovala, že to bude dcera.

DášuleLekla jsem se při větě, že manžel dostal 6 měsíců, ale naštěstí se jednalo o výpovědní lhůtu. A děti vyšly určitě jako malované.


Vyšlo vám to co Dášuli?

čtvrteční téma:
Karty jsou rozdány aneb
věříte kartářkám?

Vyplnilo se vám předpovězené?
Kolik platíte za výklad?
Bojíte si nechat vyložit budoucnost?
Vykládáte si samy?
Žijete podle horoskopu?
Věříte virguli nebo něčemi jinému?
Napište nám o tom, odměníme Vás.
redakce@zena-in.cz


 

Reklama