Velice zajímavou teorii o manželovi a čokoládě na stupnici hodnot naznačuje v závěru svého příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Tina5, která mlsá jen v neděli. „Proč v neděli? Protože neděle není všední den, je výjimečná,“ píše.

To se to jednomu mlsá, když je chlap a má dva metry. Čtenářka Tina5 má právě takového manžela, sama si ale s čokoládou zahřeší jen v neděli, nechce totiž vypadat (jak píše) jako bedna kytu.


Milá redakce, právě jsem si uvařila kávu, kterou nesladím, ale ke kávě miluji sladké, tak jsem si připravila na talířek sušené ovoce. Jsem lev, spíše lvíček a velmi nepovedený, masem mě neuctíte, jediné co ještě, tak miluju ryby, a to hned 2x: na talíři a manžel je narozen v rybách, ale to je jiné téma, a já jsem na sladké. Ujíždím na něm a hodně. A s malými dětmi se doma vždy něco najde, takže je vždy kam sáhnout, i když ty nejlepší kousky je dobré schovat, že... co kdyby zachutnaly i někomu dalšímu...

Okouzlily mě belgické pralinky, dlouho jsem kolem nich chodila, pak jednou, jednou konečně koupila a zas doma kolem nich chvíli chodila a moc se těšila, až ochutnám a pak jednou v neděli odpoledne, kdy prostě NIC nedělám, si je ke kávě otevřela, dala ochutnat manželovi, zanesla dcerkám a za dcerkami přijela kamarádka, takže ten poslední bonbon akorát vyšel kamarádce. Tak dodnes nevím, jak chutnají, od té doby jsem je zatím zas nekoupila, ale nějak mě to nemrzí, mám se na co těšit.

Nechci být jak bedna kytu, hodně peču a moc ráda vařím a ochutnávám nová jídla a nedávno jsem narazila na úžasné blogy o vaření s ještě úžasnějšími fotografiemi jídel, tak je zkouším, pak koukám na manžela a ptám se, jaké to je... „Tak ochutnej sama.“ Se mu to řekne, když má skoro dva metry, na něm se nějaké to kilečko ztratí, ale já jsem malý pívo, navíc si myslím, že chlap má být chlap, ale mě ty špeky na mě vadí, tak jak můžu ochutnat? Ale vím, že když si přidá nebo dokonce řekne, že to bylo docela dobrý nebo to ušlo, že to bylo dobré. Možná i hodně.

Včera večer jsem zažívala muka, šílená muka. Manžel si otevřel bonboniéru. Ještě nikdy ta čokoláda tak úžasně nevoněla jako včera večer. A manžel ochutnával pomalu, pomaloučku bonbon za bonbonem. Ale celou ji nesnědl a já se těším na neděli, že si schovám a ochutnám až v neděli. Proč v neděli? Protože neděle není všední den, je výjimečná a já si její výjimečnost ještě umocním nějakou dobrotou, kterou nejím denně. Ne nadarmo se říká, že po postu víc chutná... a čokoláda, to je moje.

Někde jsem četla, že je to i náhražka sexu, no to nevím, ale vím, že je úžasná, dokonce léčivá a opravdu ji miluju. Tedy až po manželovi. Aspoň doufám.

Že bych dnes udělala výjimku a šla ochutnat raději už dnes?
Dobrou chuť a krásný pátek přeje všem,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. dubna 2012: Když vás honí mlsná

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo 17.00 hodin se dozvíte, které dvě čtenářky odměním slíbeným dárkem: čokoládovovou bonboniérou I Love Milka.

milkamilka

Reklama