Karolínin manžel měl blízko ke konspiračním teoriím od vždycky. Vždy o nich ale jen rád diskutoval. Jenže zhruba před třemi roky, kdy se začalo hovořit o evropské migrační krizi, dostávaly jeho obavy nový rozměr. „Manžel trpí utkvělou představou, že se schyluje ke třetí světové válce. Když o tom všem jen hovořil, dalo se to ještě vydržet. I když se od nás kvůli tomu odstřihla řada přátel. Komu by se taky chtělo poslouchat pořád dokola jeho domněnky o všemožných spiknutích a výmysly nějakých pošahanců z prapodivných webových stránek! Já už se to za ty roky naučila pouštět jedním uchem dovnitř a druhým rovnou ven. Jenže letos přešel od slov k činům,“ stěžuje si Karolína, které na zahradě začíná růst protiatomový kryt.

muz.jpg

„Ano slyšíte dobře! Pavel si na internetu našel plánky a pustil se do stavby bunkru, který nám má zachránit život, až to vypukne. Vráží do toho všechny naše prachy, a když mu cokoli vytknu, tak jsem nevděčná nána. Noemu prý taky nikdo nevěřil a jak to dopadlo. Co mu na to říct? Nevidí nalevo, napravo, vede si svou,“ zlobí se Karolína, která vidí v této novostavbě alespoň jedno pozitivum.

„Až to dostaví, tak konečně vyklidíme synův bývalý pokoj. Ten je v současné chvíli zavalen různými potřebami pro přežití. Zásoby potravin, které vystačí celé rodině minimálně na měsíc, nevyjímaje,“ zlobí se paní domu.

Aby toho nebylo málo, její muž na sebe prý převzal také úlohu válečného instruktora.Učí nás, jak bojovat, jak přežít. Každý z nás má plynovou masku a další nezbytnosti pro chemický útok. Děti k nám kvůli tomu pomalu přestali jezdit. Je vidět, že se za tátu před svými partnerkami stydí. Naprosto je chápu! Už tak jsme všichni terčem posměchu sousedů,“ svěřuje se Karolína, která si s manželem neví rady.

zena.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

„Můj osobní názor je, že by se měl jít léčit. Několikrát jsem mu už navrhovala, že s ním zajdu za odborníkem, ale on byl vždycky zlostí bez sebe. To já prý mám vyhledat cvokaře, když nevidím, k čemu se tu schyluje. A tak už raději mlčím. Jen doufám, že se jeho stav časem nezhorší,“ kroutí hlavou Karolína, která raději tráví co nejvíce času mimo „válečnou zónu“.

Čtěte také:

Uložit

Reklama