Milé čtenářky, ženy -in,


o odpuštění vím své, protože se mi v životě dostalo té výsady, že mi bylo odpuštěno. Mým vlastním manželem.

Ale po pořádku. Jistě mnohá z Vás, která prožila pár let v manželství, ze kterého se pomalu stával stereotyp a které Vás nenaplňovalo tak, jako byste chtěly, zatoužila si znovu prožít vše  to krásné, co přináší nová zamilovanost a láska.

Vdávala jsem se v 18 letech, protože jsem otěhotněla, ještě příliš mladá na to, abych věděla, co manželský život obnáší, čeho všeho se vlastně vzdávám, mladá, nezralá a nevybouřená, plná romantických představ  a ideálů...

Stejně na tom byl i můj manžel, jen s tím rozdílem, že on vždy stál s nohama pevně na zemi a jakákoliv romantika mu byla na hony vzdálená. Ocitla jsem se ze dne na den v dospělém světě plném povinností, zodpovědnosti a problémů, na které jsem nebyla připravena, a zatímco moje romantická dušička bloudila někde po  rozkvetlých  loukách, starala jsem se o malou dcerušku, vařila, uklízela a hádala se s manželem, který nechápal, co prožívám a co mi chybí.

A jelikož byl v té době ještě navyzrálý rozmazlený chlapeček své maminky, zahleděný sám do sebe, ani po tom nepátral. Byl nesnesitelně žárlivý, žárlil na moje rodiče, ke kterým jsem jezdila, na moji sestru, že si s ní rozumím, vyčítal mi kamarády a přátele, až jsem najednou zjistila, že proto, abych měla doma klid, už vlastně žádné přátele nemám. A nejenom že jsem neměla přátele, ale každá návštěva rodičů, aerobiku, knihovny, byla vykoupena velkou hádkou a potom 14denním mlčením a přehlížením.

Postupně jsem se tedy vzdala všeho (byla jsem mladá a hloupá), jen proto abych měla doma klid.
Jak jsem uvítala, když mě jednoho dne manžel seznámil se svým kamarádem a jeho manželkou!!! Začali jsme se navštěvovat, jezdit na společné dovolené a výlety a já zase měla něco, na co jsem se mohla těšít. Hodně jsem si s nimi rozuměla, no, musím říct, že daleko více s kamarádem než s jeho manželkou. Často jsme si spolu povídali, měli jsme stejný smysl pro humor, stejný pohled na hodně věcí a oba jsme potřebovali někoho, kdo nám rozumí, protože jeho manželka byla můj manžel v sukni.

A tak se nutně stalo to, co se stát muselo. Zamilovali jsme se do sebe a to s takovou vášnivostí a silou, až jsem měla někdy strach, že se mi samou láskou zastaví srdce. Konečně jsem prožívala svoji vysněnou lásku a byla jsem připravena pro ni udělat všechno na světě.

Chtěla jsem být s ním a bylo mi všechno ostatní jedno... dítě...partner...rodina... Prostě ukázkové pominutí smyslů. Takové, že jsem neviděla, nebo nechtěla vidět, jak začínám všem okolo ubližovat. Jeho manželka se dozvěděla jako první, že někoho má, ale nevěděla koho. Plakala mi na rameni a já cítila jen jakési zadostiučinění.

Ale potom se to dozvěděl i můj manžel. Držel moji malou dcerku v náručí a plakal jako dítě. A tehdy se ve mně něco zlomilo. Po hodně dlouhé době jsme byli schopní si s manželem popovídat. Mluvili jsme hodiny a hodiny, vysvětlovali, zdůvodnovali, obhajovali... a myslím, že poprvé po tolika letech jsme se pochopili a viděli se úplně v jiném světle.

Tehdy jsem se rozhodla.

Setkala jsem se s přítelem a řekla, že končím. Čekala jsem slzy a prosby, ale bylo vidět, že se mu jen hodně ulevilo. Vždy jsem měla podezření, ale tehdy se potvrdilo. Byl to slaboch a nikdy by pravděpodobně od rodiny a dětí odejít nedokázal.

A manžel? ODPUSTIL MI.

A musím říci, že nikdy, ale opravdu NIKDY, už o tom nemluvil. Ani když jsme se pohádali, ani když jsme měli různé krize (a že jich od té doby bylo) mi to nikdy nevyčítal. Od té doby jsem už nikdy o tom neslyšela ani slovo.

A za to si ho velmi vážím.

A na konec. Všechno zlé je asi opravdu k něčemu dobré. Změnil se. Uvědomil si, co všechno pro něj rodina znamená a že nejsem jeho majetek. Našli jsme si každý své koníčky a přátele, vzal na milost moji rodinu a každý problém řešíme společně. Myslím, že jsme konečně už opravdu dospěli.,o))))Krásný den přeje
Maši


Nezralost a neznalost dělá divy. Někdy je třeba se "vybouřit". Váš manžel se probral a pochopil. To je přece fajn, že?


editorka Mira


Co vaše mimonželské "úlety"? Jak byly vaší drahou či vaším drahým přijaty?

Téma na čtvrtek:
Odpouštět
Co?
Proč?
Jakým způsobem?
Komu?
I sami sobě?
Neumíte?

Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz


 

Reklama