„Když jsme byli mladší, každý víkend jsme byli u někoho na návštěvě nebo někdo přišel k nám. Obráželi jsme diskotéky, bary, degustace vín, jezdili s přáteli na společné dovolené. Zkrátka jsme byli s manželem hodně akční a řídili se tím, že chceme mít v důchodu na co vzpomínat. Já jsem akční pořád, ale z manžela se postupně stává líné prasátko domácí,“ tvrdí pětapadesátiletá Ester.

man1.jpg
Foto: Shutterstock

Tomáš přestal manželku všude doprovázet. Čas po práci a o víkendech začal trávit před televizí, popřípadě v dílně, kde si lepí modely letadélek. Společenského života už má prý dost a teď by chtěl mít více klidu. S tím se ale Ester odmítá smířit.

„Tohle je podle mě úplně nejhorší, jakmile se někdo zahrabe doma, je to konec. Začne stárnout tisíckrát rychleji, a to já nechci pro sebe, ani pro Tomáše. Člověk se ani nenaděje a najednou má na nohou důchodcovské papuče a začne nosit pleny, protože je líný si dojít i na záchod. To samozřejmě přeháním, ale jsem přesvědčená o tom, že společnost dokáže omlazovat,“ říká žena, která se s manželem kvůli jeho přístupu každou chvíli hádá. Ten s ní odmítá skoro kamkoli vyrážet, ale na druhou stranu jí ani nebrání v tom, aby sama někam chodila. Jediné, co nechce, jsou návštěvy u nich doma.

„Byla jsem zvyklá, že když potkám ve městě kamarádku, tak ji k nám pozvu na kafe. Sousedky se u mě taky každý týden zastaví. Pořádala jsem pravidelné nejen holčičí sedánky a Tomášovi to nikdy nevadilo. Z ničeho nic mu to ale vadit začalo – prý není zvědavý na ten bordel, který děláme, nechce se pořád před někým přetvařovat a zkrátka má rád vlastní pohodlí. Jenže jak mám známým najednou vysvětlit, že k nám nemůžou,“ ptá se Ester.  

man2.jpg
Foto: Shutterstock

Přestože se návštěvy v domě manželů značně omezily, pořád se některé konají. Tomáš proti nim protestuje naschvály. „Dělá třeba i to, že před kamarádkami začne luxovat místnost, kde se zrovna bavíme a dává jim tak najevo, že už mají vypadnout. Je to extrémně neslušné a cítím se pak trapně. Když na Tomáše potom křičím, křičí na mě zpátky, že k nám nemám nikoho tahat,“ říká Ester, která nechápe, co stojí za tak razantní manželovou proměnou. 

Čtěte také:

Reklama