„S manželem jsme spolu pětadvacet let a nebudeme si nic nalhávat, už je to takový vyčpělý vztah bez napětí a překvapení. Na to, abychom hledali štěstí někde jinde, jsme ale oba docela líní, takže spolu zřejmě skutečně budeme, jak se říká, dokud nás smrt nerozdělí. Když se ale kvůli něčemu pohádáme, manžel vyhrožuje. Jestli prý na něho budu řvát, zůstanu sama a on si najde někoho jiného. Když se na něj podívám, neubráním se smíchu. Když se nadělovalo sebevědomí, šel zřejmě několikrát,“ popisuje Olga.

63bfd1c78f32aobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Olžin muž se podle jejích slov zasekl v devadesátých letech. Nosí staromódní oblečení a účes, kterému se říká Vpředu byznys, vzadu párty, což znamená, že v přední části má vlasy krátce střižené a vzadu si je nechává delší. Ostatně také už přes dvacet let chodí k jedné kadeřnici. Ta už na svou práci ani pořádně nevidí.

„Není mi jedno, jak vypadá, protože vím, že se mu někteří lidé tajně smějí. Mnohokrát jsem se ho snažila přesvědčit, aby se nechal ostříhat jinak a chtěla jsem ho vytáhnout na nákupy. S patnáct let starou ošoupanou koženou bundou nebo s ledvinkou u pasu rozhodně žádnou parádu neudělá, a když někam společně jdeme, docela se za něj stydím,“ tvrdí Olga.

Zatímco Olga se za manžela stydí, ten si myslí, že je lvem salónů. Na své podřízené se v práci culí a vtipkuje a úsměv, který mu vrací, si vykládá tak, že po něm jedou. Ve skutečnosti se mu ale spíš posmívají a mají z něj legraci.

„Na vánočním večírku, který byl i pro partnery, se mi s tím svěřila jedna známá, která pracuje ve stejné firmě. Manželovi ale nevysvětlím, že není neodolatelný, ale trapný. Každou chvíli mám na talíři, že zatímco já bych si po rozchodu už nikdy nikoho nenašla, protože je se mnou nuda, o něj by se všechny ženy v okolí přetahovaly. Je to zkrátka k smíchu a k pláči zároveň. Škoda, že jeho sebevědomí nemají třeba dospívající dívky, které si mnohdy nevěří a bojují se svými mindráky,“ uzavírá Olga.

Zdroje: respondentka Olga

Čtěte také: