Jitka odmalička ráda tancovala. Tuto svoji vášeň uplatnila svým způsobem i v dospělosti. Když odjížděla původně jako aur pair do Anglie, skončila nakonec v luxusním podniku jako tanečnice u tyče. Vydělala spoustu peněz, vrátila se zpátky domů, vdala se a dnes má své „povolání“ denně na talíři.

Tanečnice u tyče

man

Jitce je dnes 35 let a sedm let je vdaná za Martina, kterého poznala právě v Anglii. V té době co tam byla Jitka, tam byl také za prací. Společně s kamarádem pracovali na benzinové pumpě.
Párkrát si o volných víkendech si zašli i do podniku, kde tancovala Jitka. Samozřejmě po ní pokukovali, Martinovi se moc líbila, a když pak ještě zjistil, že je Češka, pozval ji i k nim ke stolu.

Začali se spolu scházet. Jitka mu vyprávěla, jak přijela do Anglie původně jako aur pair, ale zjistila, že v osmnácti opravdu nemá na to, vychovávat děti. Pak ji kamarádka dohodila tenhle kšeft u tyče.
„Jsou to snadno vydělané peníze a navíc mě to baví.“

Jitka pouze tancovala, a to ještě ve spodním prádle, nikdy ne do naha. Okolí jí bylo lhostejné. Viděla hlavně peníze, které si našetří a až přijede zpátky domů, pořídí si nějaký menší, pěkný byt.
To se jí také po návratu z Anglie podařilo. Vlastně i za pomoci Martina, který nějakou částku našetřených peněz přispěl, protože se dohodli, že chtějí být spolu i po návratu domů. Byt je tedy jejich společný.

Druhé dítě ne a je zle...

Brzy na to Jitka otěhotněla, vzali se a narodila se jim Kristýnka. Martin chtěl ještě jedno dítě, ale Jitka už nechtěla. Doma na mateřské ji to moc nebavilo, chtěla jít co nejdříve někam do práce.
A v tu chvíli to přišlo.
„Prosimtě, kam by tě asi tak jako striptérku vzali?“
Jitka zůstala jako opařená.
„Já jsem nedělala žádnou striptérku. Normálně jsme tancovala, a ve spodním prádle, jak kdybys to nevěděl.
„To je to samé. Chlapi tě očumovali dost.“
„Včetně tebe, Martine.

Martin ji nikdy nevyčítal její „práci“ v Anglii. Vlastně ani nebylo co. Odtancovala svoje, nikdy to nešlo až do důsledků. A teď najednou toto. To byla studená sprcha.
„O co Ti jde? Já ti taky nevyčítám, jakým způsobem jsi vydělával peníze na benzince.“

Martin si prostě nepřeje, aby Jitka nastoupila někam do práce. Žárlí na ni a chce ji mít jenom pro sebe.
Když se vzepře, začne ji okamžitě vyčítat její taneční minulost.

Jak se blíží datum Kristýnčina nástupu do školy, atmosféra u nich doma houstne.
Jitka si však už práci našla a začátkem července by měla nastoupit v hotelu jako recepční. Alespoň využije dokonalou znalost angličtiny.
Martin je však nepříčetný.
„Jasně, na hotel. To sis nemohla najít něco lepšího? Stýská se ti po cizincích, co?“

Jitka napsala do dotazníku, že se živila jako profesionální tanečnice. Martin jí však vyhrožuje, že půjde na hotel a řekne, že dělala šlapku pro cizince?
„Jakou šlapku pro cizince? Nech toho už. Sbalil jsi mě akorát Ty.

Jitka už má manželových výčitek až po krk. Nikdy mu nevadilo, že v Anglii tancovala polonahá a najednou to vytahuje.
Dokonce o tom posměšně vypráví už i známým, kteří to do té doby nevěděli.

Tehdy to nevadilo?

Jitka je pořád moc pěkná ženská. Pokud bude Martin i nadále vytahovat a přehánět „co bylo“, měla by se na něho vykašlat, nebo to bude čím dál horší.
Nakonec, když se to tak vezme, jakou pověst má on? Když šel do nočního podniku a hned tam „sbalil“ tanečnici. Tedy ženu s tím „neslušný, hříšným“ povoláním. Tehdy mu to nevadilo?

Martin by se měl dívat, jaká je Jitka dnes, a ne se ohlížet do minulosti, jak se mu to zrovna hodí. Jinak právě tím Jitku ztratí.

 

Reklama