Hezký den všem ženám-in přeji.

Ne, že bych po Vánocích obcházela obchoďáky jenom proto, že jsou slevy, ale když se mi naskytne příležitost, ráda nakoupím ve slevě a často i věci, které, jak později zjistím, vůbec nepotřebuji. No nekupte to - a o tom to je.

S mým manželem raději nikam nechodit, ten nakoupí, co vidí, a vše potřebuje. Je jako dítě, už mu chybí jen to, aby si kupoval i hračky a schovával je doma, až budeme mít vnouče. Podívej se, jak je to krásná hračka, proč nemáme vnouče... a zklamaně odchází, že si ji nemohl koupit a uschovat (ovšem občas ho podezírám, že by ji určitě doma vyzkoušel).

Dcera přijde z práce a již je ve svém živlu a říká: „Už abys měla miminko, kdybys viděla ty nádherné hračky!"
Dcera se jenom usměje a odchází do svého pokoje a je mi jasné, co si myslí.

Ale na druhou stranu si říkám, proč musí být slevy? Kdyby si obchodníci nedávali tak vysoké marže, zajisté by zboží prodali více před vánočními svátky a nemuseli každým rokem prodávat ve slevě.
Ovšem s tím nikdo z nás nic neudělá, dokonce mám dojem, že by nám ty slevy chyběly. Máme je již zažité a těšíme se na Nový rok, jak nakoupíme dobře a levněji.

Zdraví

Věrulinka


Zdravím vás, Verulinko, chlapi jsou hračičky, viďte, ten můj neodolá žádné elektronické hračce", jdeme na výlet místy, kde to známe i poslepu, ale on přitom hledí na navigátor GPS a kouká, jak se posunuje šipečka :-)))

Díky všem za nadšené hádání, na první dvě hádanky už odpovědi neposílejte, už je to passé. A nepište odpovědi pod článek!!

Tady je hádanka v pořadí čtvrtá, docela známá, ale klasická a moc pěkná:

Na břehu řeky je pasáček, koza, zelí a vlk. Úkolem pasáčka je převézt kozu, zelí i vlka na loďce na druhou stranu. Potíž je v tom, že vlk si dělá zálusk na kozu a koza má zase chuť na zelí - ani jedna z těchto dvojic tedy nemůže zůstat na břehu společně bez dozoru. Loďka je malá a vejde se na ni buď jedno zvíře, nebo zelí, ne oba současně. Jak bude pasáček postupovat?