Synovi Moniky a Petra jsou čtyři roky. Měl s rodiči zažít to nejhezčí období čekání na Ježíška a psaní dopisu s přáními, ale to se konat pravděpodobně nebude. Malý Petřík totiž už ví, že žádný Ježíšek neexistuje a prozradil mu to jeho vlastní táta.

637b7c3db2674obrazek.png
Foto: Shutterstock
 
„Jsem naštvaná a nechápu, proč to udělal. Těšila jsem se na tohle období s mým synem úplně nejvíc a fakt jsem neměla v plánu mu takhle brzy odhalit to tajemství. Manžel přišel s názorem, že nebude kluka vodit za nos a že mu prozradí pravdu. S tím jsem samozřejmě nesouhlasila a vysvětlovala mu, že tím všechno zkazí. Nedal si říct a jednoho večera, když mu četl pohádku, to všechno vyzvonil. Petřík za mnou samozřejmě přiběhl s brekem, ale už se to nedalo zachránit,” říká Monika.
 
„Nemyslím si, že to byl dobrý nápad. Přece jenom je Petřík ještě malé dítě a tohle si nezaslouží. Jenže už je pozdě. Teď nevím, jak mu mám vysvětlit, že to nemůže říkat ostatním dětem a musí si to nechat pro sebe. Hrozně mě mrzí, že to nebudeme prožívat tak, jak je to zvykem a ani rozbalování dárků nebude tak kouzelné. No, už se stalo, ale s dalším dítětem to bude jinak a nikdo mi do toho nebude mluvit. Dítě má zažít Vánoce se vším všudy a k tomu prostě věření na Ježíška patří,” stojí si za svým Monika.
 
Většina rodičů to, že Ježíšek neexistuje, zatají a hraje s dítětem tuhle kouzelnou hru. Mají pak rádi to, jak se dítě těší, píše dopis, rozbaluje dárky a je šťastné. Pak jsou tací, kterým to nepřijde důležité a neřeší to. Jací jste vy a co si o tom myslíte?
 
Zdroj: respondentka Monika
 
Čtěte také:

Reklama