Když člověk onemocní, hledá všechny cesty, jak se vyléčit. Někdo ale doslova ztratí zdravý rozum. Tak jako manžel Kamily (40), který se chytil do spárů „léčitelky“.

„Manžel má léta problémy se zažíváním, ale lékaři nikdy na nic nepřišli. A tak na všemožná vyšetření rezignoval. Prý se bude léčit jinak. A taky jo! Objevil inzerát nějaké léčitelky a hned se za ní vydal. Měla jsem vůči tomu sice výhrady, ale on na mě stejně nikdy moc nedal. A vždycky tíhnul k věcem mezi nebem a zemí, zatímco já jsem těžká realistka,“ říká Kamila, která v té době ještě netušila, jakou lavinu ta jediná návštěva spustí.

shaman

„Vláďa se vrátil domů s rozzářenýma očima. Když už mi snad podesáté vyprávěl, jak je paní léčitelka skvělá, a co všechno mu dokázala zjistit během pouhé hodiny, trochu mě nahlodal. Že by na tom přece jen něco bylo? Ale moje pochybovačné já mi opět otevřelo oči. No co, tak minimálně by mohlo platit – Věř a víra tvá tě uzdraví,“ říkala si Kamila, která jen kroutila hlavou nad balíčkem bylinkových tinktur a tabletek.

Uplynul měsíc, jenže jejímu manželovi se lépe neudělalo. A tak se opět vypravil za léčitelkou. „Šel tam celkem naštvaný, ale vrátil se znovu s dobrou náladou. A s taškou plnou nejrůznějších kapek a náplastí. Preparáty prý nemohly správně fungovat, protože je zamořen nejrůznějšími parazity a chemikáliemi. A nejen on, jak halasil ode dveří – obvykle bývá napadena celá rodina. Tak proto takové množství! Řekla jsem mu jasně, že já ani děti do sebe nic pofidérního cpát nebudeme. Po hodinové přestřelce argumentů pro a proti se naštval a mávl nade mnou rukou. Prý komu není rady, tomu není pomoci,“ svěřuje se Kamila.

Když se Kamila chtěla přece jen podívat, co že to přinesl domů, čekal ji šok. „Mezi těmi nesmysly byla i účtenka. No, účtenka je silné slovo! Jen obyčejný papírek, kde byly jednotlivé položky rozepsané obyčejnou tužkou. Celková částka mi vyrazila den. Bezmála dvanáct tisíc korun! Okamžitě jsem se šla zeptat manžela, jestli to myslí vážně. Myslel. A ještě se urazil, že mi na něm nezáleží a vyčítám mu, že se chce konečně vyléčit. Nota bene, když to bylo i pro nás,“ vypráví s tím, že ji přece jen přepadly výčitky. Vždyť to manžel skutečně myslel dobře…

„Jen doufám, že Vláďovi co nejdříve dojde, že šlápl vedle. A to dost draze. Nechci se s ním zas a znovu hádat, stejně by to bylo marné. Vede si svou a ti špatní a nepřející jsme nakonec my – jeho rodina. Zatím ale dál dochází na pravidelné konzultace, utrácí naše peníze a snaží se nás přesvědčit, že děláme obrovskou chybu,“ uzavírá Kamila.

Čtěte také:

Reklama