Ženské jsou drbny a vyslepičí i to, co nevědí. Takové chlapské průpovídky se tradují z generace na generaci. Nakolik jsou pravdivé, teď řešit nebudeme. Rozhodně si ale leckdy nemáme s muži co vyčítat. Aneta (34) je zoufalá ze svého manžela. Celá vesnice totiž ví o všem, co se u nich doma přihodí.

„Víte, jak je to nepříjemné, když jdete na nákup do místní prodejny a prodavač se vás zeptá, jestli ještě máte zácpu? Že prý má zaručený recept, který pomůže! Já bych se tím nikde nechlubila, takže je jasné, že manžel zase moc mluvil! Jako už tolikrát,“ pouští se do vyprávění Aneta, která má podobných příhod nepočítaně. Její manžel totiž neudrží jazyk za zuby.

drbna

Cokoli se u nás v rodině stane, to okamžitě pouští dál. Myslím si, že mu ani nedochází, že některé věci jsou soukromé a rozhodně ne pro cizí uši. S každým se hned pustí do družného hovoru a mluví prostě o všem, co mu přijde na jazyk. O našich zdravotních problémech, soukromých plánech, hádkách v rodině… Minule mi sousedka, taková milá stará paní, řekla, abych se s maminkou tolik nehádala. Že má určitě spoustu zkušeností s výchovou dětí a jejích rad bych si měla vážit! Asi má trochu pravdu, o tom žádná. Ale je mi krajně nepříjemné, že má takový přehled, co se u nás děje! Moji matku totiž vůbec nezná, ona bydlí sto kilometrů daleko,“ rozčiluje se Aneta, která trne, kolik toho o nich sousedí a přátelé ještě vědí.

Už začínám být paranoidní, a když se na mě někdo na návsi usměje, říkám si, co za tím může být, o čem z našeho soukromí zrovna přemýšlí… S manželem o tom samozřejmě mluvím. Věčně mu kvůli tomu nadávám, ale není to nic platné. Slíbí, že si dá příště pozor, když jsem taková tajnůstkářka a vadí mi to, ale stejně se někde „zapomene“. Už nevím, co s ním! Ale zvyknout si na to tedy nechci,“ dodává Aneta, které připadá, jako by žila v reality show.

Čtěte také:

Reklama