Od první chvíle byla Aneta rozhodnutá, že manžela u porodu nechce, chtěla tam být sama. Otec dítěte doufal, že si to ještě rozmyslí. Nastávající maminka sice názor změnila, na sále nechce být přeci jen opuštěná, ale partner tam stejně nebude. V tom má jasno.

Ještě než byla Aneta těhotná, věděla, že žádného muže u porodu zkrátka nechce. Nechtěla, aby ji partner viděl v této chvíli, protože je přesvědčená, že se nejedná o hezký pohled. Manžel zprvu její rozhodnutí akceptoval, jak se ale blížil termín porodu, začal naléhat. Aneta stále trvá na svém. Otec dítěte tam nebude. Sice chtěla být v tu chvíli sama, ale nedávno si to přeci jen rozmyslela.

porod

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Nenechte si ujít:

„Chci tam mít svou maminku,“ vyjádřila své přání Aneta. Ta samozřejmě souhlasila, byla potěšená, že si dcera vybrala právě ji. Kdo není nadšený, je manžel. Ten si postavil hlavu a prostě u porodu chce být. „Dal mi nůž na krk, je to docela směšné. Já mám přeci právo se rozhodnout, kdo v tu chvíli bude po mém boku. Vím od kamarádů, kteří byli u porodu, že jim to mnohdy nesedlo. V pár případech to i ovlivnilo na nějakou dobu i sexuální život páru, to já opravdu nechci. Manžel může být naštvaný, dělat scény, jak tomu teď je, ale já jsem zkrátka rozhodnutá. Ať je klidně se mnou na „hekárně“, to mi nevadí, ale jakmile půjde do tuhého, chci tam mámu. Přes to vlak nejede.“

Čtěte také: