S někým žijete, máte pocit, že jej dokonale znáte, jenže pak přijde vystřízlivění. Zjistíte, že jste celou tu dobu jen nepoznali přetvářku. Přihodilo se vám to někdy? Janě (32) zrovna nedávno.

fotoS Petrem žije už šest let a před rokem svou lásku zpečetili svatbou. To už měli dvouletou Aničku. Žili jako spořádaná rodina. Občas nějaká hádka a nedorozumění, jinak pohoda. I poslední dovolená byla skvělá. „Sice šlo jen o prodloužený víkend na Šumavě, ale jen ve dvou. Takže jsme si to užili báječně. Romantické procházky přírodou, večeře při svíčkách, pak vířivka… Petr dokonce navrhl, že bychom si mohli udělat druhé miminko. Byla jsem nadšená,“ líčí Jana. Jenže po návratu ji optimismus přešel.

Když se vracela s dcerou z nákupu, postával před jejich dveřmi cizí muž s kufříkem a obálkou. „Podomní prodejce, napadlo mě, rovnou ho odpálkuju. Jenže on byl rychlejší. Vytáhl z obálky jednu fotku a s tím, že si musíme promluvit, mi ji ukázal. Tak nějak se mi podlomila kolena, když jsem viděla, jak na ní můj manžel líbá cizí ženu. Napadlo mě, že to musí být nějaký podvrh, ale fotek bylo víc,“ vypráví s tím, že oním mužem přede dveřmi byl manžel té ženy. Najal si na ni totiž soukromého detektiva.

„Když přišel Petr z práce, přistála obálka před ním na stole. Nezačal se obhajovat a tvrdit, že to byl jen omyl, jak jsem čekala. Chvíli mlčel a pak jen pronesl, že si teda půjde sbalit věci. To byl větší šok, než když jsem viděla ty fotky,“ přiznává Jana. Jenže když za ním vyběhla, ať neblázní, že se s ním nechce rozejít, vyrazil jí dech podruhé. „Do očí mi řekl, že to stejně mezi námi nemá smysl. Prý se mnou není šťastný.“

Na otázku, proč jí ještě před týdnem tvrdil, jak ji miluje, a plánoval další dítě, odpověděl jen prásknutím dveří. „Hrozně mě to zklamalo a cítím se podvedená. Ne tak tou nevěrou, jako tím, co mi řekl. Teď to vypadá, že celý náš vztah byl jen jedna velká komedie a on mě „podváděl“ celou dobu. Jen nechápu proč,“ krčí Jana rameny nad otázkou, kterou jí manžel pravděpodobně nezodpoví. Odmlčel se a nekomunikuje.

Čtěte také:

 

Reklama