„Mně je pětadvacet, takže bych s dítětem bývala ještě počkala, ale manžel je o deset let starší a svěřil se mi, že cítí, že už je nejvyšší čas, aby se stal otcem. Vysadila jsem tedy antikoncepci a zanedlouho otěhotněla. Přestože se manžel celé těhotenství na dcerku těšil, po porodu už to žádná hitparáda není,“ popisuje Adéla.

633c10125768dobrazek.png
Foto: Shutterstock

Anežce byly nedávno dva měsíce a podle Adély se o ni její otec moc nezajímá. Spíš ho vytáčí, že je holčička hodně plačtivá a vyžaduje hodně pozornosti. Petr, který byl každý den zvyklý na osm hodin spánku, se za přítomnosti miminka moc nevyspí a své manželce to dává náležitě najevo. Jako kdyby za to snad mohla.

„Dcerka hodně brečí, i když se jí maximálně věnuju, pořád ji chovám, utěšuju. Zkouším všechno možné. Ale Petr si snad myslí, že je to moje vina, že nedokážu utišit vlastní dítě. Několikrát už na mě řval, ať s tou holkou sakra něco udělám. Nedokáže pochopit, že je to malé miminko a některá prostě hodně brečí. Dokonce začal být trochu agresivní, a když dcera brečela několik hodin v kuse, vzteky rozbil talíř o podlahu. To mě hodně vyděsilo, protože takového ho neznám,“ tvrdí Adéla.

Její manžel také začal hodně času trávit mimo domov. „Než aby poslouchal řvoucí dítě, tak jde radši s kamarády do hospody, což teda nevím, jak si tam odpočine. A taky mi navrhnul, že by si třeba na tři dny v týdnu pronajal pokoj na hotelu a vyspal se tam. Nevěřila jsem svým uším. Potřebovala bych, aby mi s dcerou pomohl a on si přitom chce dávat od manželství i rodičovství pauzu,“ uzavírá Adéla.

Zdroje: respondentka Adéla

Čtěte také:

Reklama