Daník, můj syn se narodil před 6 lety císařským řezem. Po porodu začal sám dýchat až po několika minutách, což samozřejmě zanechalo následky na jeho mozku.

Nikdo nám tenkrát nebyl schopen však říct, jak velké. Říkali, že se může jednat o jednoduchou dyslexii, ale také o vážné poškození rovnající se typickému ležákovi.
 
Nikdy na ten den, kdy jsme se rozhodovali, co s malým dál, nezapomenu. Bylo mi tehdy 22 let a na tak vážné rozhodnutí jsem byla opravdu nezralá.

Rodiče mi radili, ať Danečka umístím do ústavu, kde bude mít veškerou péči, a manžel mi jen suše oznámil, že se o něj starat nebude. To asi rozhodlo.

Daníka jsem si odvezla domů a ačkoli se naplnily nejhorší prognózy lékařů a z Daníka je ležák, který se sám nenají ani neumí mluvit, nikdy jsem ani na chvíli nelitovala svého rozhodnutí.

S manželem jsem se rozvedla, a ačkoli jsem nyní na vše s malým sama, žije se nám spolu dobře. Občas nám sice úřady házejí klacky pod nohy nesmyslnými nařízeními a okolí reaguje nepřiměřeně, ale my zatím zvládáme.

Nevím, co bude dál, až bude Daník větší a já s ním nebudu moct manipulovat, ale dokud to alespoň trochu půjde, tak budeme spolu.
 
Také bych tímto chtěla říct všem mladým, aby o početí rozhodovali zodpovědněji a počítali s tím, že jejich vysněné miminko může mít i zdravotní problémy a pak celý život budou muset řešit třeba úplně jiné věci, jako já, než takové, které očekávali.Myslím, že jste prokázala velkou zralost, ač jste byla velmi mladá. Zvládejte to dál, moc Vám držím palce.

Pro posílení Vaší nezdolnosti posílám přípravek Pharmaton Activit.


editorka Mira

Setkali jste se s odmítáním rodičů vůči postiženému? Stáli jste před podobným problémem jako naše čtenářka? 

Téma na pondělí:
Zdravotně postižení
Máte ve svém okolí zdravotně postiženého?
Jak vnímáte tyto lidi?
Existuje něco, co vám na nich vadí?
Jsou diskriminováni?
Znáte příklady jejich integrace do společnosti?
Podílíte se na pomoci zdravotně postiženým a jak?

Napište nám a my ty nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky!
redakce@zena-in.cz


 

Reklama