Milá redakce,

naprosto ukázkový den blbec měl můj kamarád před pár lety.

Několik let po sobě jsme jezdívali šermovat na hrad Trosky. Na hradě jsme měli dobové ležení, a tudíž jsme tam trávili i večery. Našemu kamarádovi začal den blbec už ráno, když si osolil ranní kávu (skoro stejné piksličky na cukr a sůl). Při odpoledním vystoupení ho při souboji sekl můj manžel do čela, já o 2 souboje později do prstu. Pak už "jen" dostal svým odraženým pěstním štítkem do kolene. Možná to bylo tím, že když svolával diváky na vystoupení, tak jim sliboval potoky krve, a pak je sám chtěl zajistit :o)). Od té doby už je nikdy nikdo nesliboval.

To samo by stačilo na den blbec jak vyšitý. Ale den blbec přešel zvolna ve večer  blbec. Ten, kdo znával Trosky dřív, tak ví, že z nádvoří vedly dřevěné schody do dalšího nádvoří přímo pod Pannu. No a u těch schodů se kamarád chtěl schovat a bafnout na nás. Jenže jak vyskočil a bafnul, tak se praštil o dřevěný trám do hlavy. A jak se leknul, tak spadnul na zem přímo do kopřiv. Měl na sobě tílko a kraťasy. Při jeho nadávkách by se červenal i ten nejotrlejší.

Život šermíře je veskrze náročný a podobné nehody se mu stávají docela často. Jednomu človíčkovi se stala dost kuriozní nehoda (nebo spíš série nehod), kterým se v nemocnici při ošetření doktoři hodně smáli.
Při bitvě ho sekli tuším do ruky a on zaběhl za palisádu, která byla vyztužena lešeninovými trubkami. Chtěl si sundat rukavici, a tak zasekl meč do země. Bohužel do svého chodidla. A jak se prudce narovnal, tak se praštil o tu kovovou trubku do hlavy.

Zní to neuvěřitelně, že? Ale neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.

Já sama mívám občas den blbec, ale to se spíš něco nedaří, někdo vás vytáčí a pod. Ale takhle dramaticky to snad nikdy neprobíhalo.

Jadwiga


Děkujeme za pěkný příběh :)

Jo, šermířské dnové blbcové stojí za to :) Při jednom "vystoupení" jsem kamarádovi vyrazila kord z ruky, on měl proběhnout vpřed a zaútočit dýkou a omylem šlápl na koš kordu. Čepel se přizvedla, hrot se mu zabodl do kolene a ještě si zvrkl kotník... Zkrátka smůla jak má být :)

redakce@zena-in.cz

Reklama