„Škoda každé facky, která padne vedle!“ Zřejmě tím se řídí Michal, otec osmiletého syna Adama, který si tolik facek od otce rozhodně nezaslouží. Vždyť jich člověk dostane od života i tak dost. A co na to Adamova matka? Občas něco namítne, jindy mlčky přihlíží.

smack

Už když se Mirka, dnes matka osmiletého Adama, seznámila s Michalem, věděla, že je to člověk trochu prudší a výbušnější. Jí však imponovalo, že se jí dokázal kdykoliv před kdejakým otrapou zastat, že si se vším hned věděl rady, že ho kamarádi uznávali a respektovali a v neposlední řadě, přál si rodinu a děti.

Přečtěte si také:

Mají zatím jenom jednoho syna, Adama. Když se narodil, Michal byl šťastný, hlavně i proto, že je to syn. Už od počátku s ním měl velké plány. Jenže největší chybou rodiče je, když se snaží plnit si své neuskutečněné sny na potomkovi. A tak Michal chtěl nejen, aby se syn dobře učil, nejlépe na samé jedničky, ale ještě aby byl i dobrým sportovcem a vynikal hlavně ve fotbale, který hrál Michal jen tak víkendově a nikdy se nedostal dál do ligy.
„Můj syn to dotáhne dál, bude lepší.“
Jenže trénovat několik hodin na hřišti a k tomu nosit ze školy samé jedničky, to není právě nejjednodušší.
Adamovi se to nedaří, a tak to Michal řeší fackami.
Dostal jsi trojku? Facka.
Nedařilo se ti na tréninku? Facka.
Přišel jsi o později ze školy? Facka.
„Nemusíš ho hned bít,“ brání ho Mirka.
„To není bití, to je jen takové napomenutí, viď, Adame?“
A Adam, který se svého otce bojí, přikývne a instinktivně už uhne hlavou na stranu.

Mirka většinou jen mlčky přihlíží, ale když už si toho všimli i příbuzní, zejména její sestra, která jí řekla, že to není normální, aby ho Michal pořád jen fackoval, a že mu to může Adam za pár let vrátit, rozhodla se zakročit.
„Ještě jednou mu dáš facku, tak ti ji dám taky.“
„To bys udělala jenom jednou,“
odpověděl s výhružkou v hlase Michal.

Tak a co teď?
Michal jako manžel není špatný, dokáže se o rodinu postarat, postavil pro ně krásný dům, každým rokem jezdí na dovolenou, v létě k moři, v zimě na hory, nijak nestrádají, Adamovi platí nejen fotbal, ale i tenis, koupí mu, na co ukáže, má značkovou výstroj, vysoké kapesné, jenže na druhou stranu jako by mu musel být za všechno vděčný a všechno si zasloužit. Když není, padají facky.
„Fracku nevděčný!“ slýchá Adam častěji než „Mám tě rád, jsi můj syn…“

Mirka by si měla uvědomit, zda jí to všechno pohodlí stojí za to, aby se stal z jejich syna otloukací panák, a je jen otázkou času, kdy tento ranař může nějakou tu facku nasměrovat i k ní. A to už pak má rychlé spády.

Reklama