Milovala ho. Celých devatenáct let, co spolu byli. To ale neznamená, že na něm neviděla chyby. Projevily se hlavně po narození jejich dvou dcer. Když potřebovala jeho pomocnou ruku, teprve viděla, jak je nespolehlivý, myslí především na sebe. Veškerou starost o děti a domácnost nechával na své ženě.

63ef635294993obrazek.png
Foto: Shutterstock

Nechtěla jsem se s tím smířit. Byl rodič, stejně jako já. A že chodil do práce? To přece já taky! Nastoupila jsem zpět dva roky po porodu našich dvojčátek. Jenže jsem to byla pořád já, kdo musel z práce utíkat brzy a nosit si ji domů, abych mohla vyzvednout holky včas ze školky. Já je po škole rozvážela na kroužky a pak s nimi psala úkoly. Jemu ale přišlo moc, i když měl doma jen vysát, umýt nádobí nebo nakoupit. To bylo vždycky řečí! On přece potřeboval na fotbal, měl domluvené pivo s kamarády nebo byl zrovna děsně unavený z práce,“ popisuje Markéta, která se ale nemínila vzdát.

Manžela dál úkolovala a rozčilovala se, když se slíbené pomoci nedočkala. A to s sebou přinášelo časté hádky.
„Zatímco já byla uštvaná jako kůň a ještě v deset večer uklízela domácnost, jemu nebylo hloupé rozvalit se na gauč k televizi. Večer co večer. Ne aby mi třeba s něčím sám od sebe pomohl,“ zlobí se Markéta, kterou její muž nehýčkal ani v jiných ohledech. Jakékoli výročí vytrvale ignoroval, na svátky nebo narozeniny pravidelně zapomínal. Kytku jí přinesl naposledy po porodu. A to je už sedmnáct let. Jenže stesky a výčitky, že na ni kašle, nikdy nepadly na úrodnou půdu.

Tohle všechno Markétu tak dlouho sžíralo a rozčilovalo, až nakonec rezignovala. Je to už pár měsíců, co jí začalo být všechno jedno. Přestala si stěžovat a manžela úkolovat. „Najednou jsem přišla na to, že se snažím zbytečně. A že už vlastně ani nechci. Viktorovu pomoc, ani jeho samotného. Přestalo mi na něm úplně záležet. Skoro bych řekla ze dne na den. Prostě jsem se rozhodla, že už takhle žít nechci. S ním žít nechci,“ přiznává Markéta s tím, že má v plánu svůj život od základů změnit. Brzy.

„Zatímco Viktor si libuje, jak jsem konečně dostala rozum a nechala ho dýchat, já si hledám nový byt i partnera. Něco už se rýsuje,“ svěřuje se a má i poselství pro všechny chlapy: „Jak po vás žena přestane něco chtít, snažit se o vaši pozornost, zlomila nad vámi hůl. Přestalo jí na vás záležet. Jste pro ni vzduch, který už ani nechce dýchat. Neznamenáte pro ni zhola nic. Tak se z takové změny nikdy neradujte!“

Zdroj informací: respondentka Markéta

Čtěte také: