6422c2795aa9eobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Doma s Tomáškem jsem už šest měsíců a začíná mi to lézt na mozek. Miluju ho sice ze všech lidí na světě nejvíc, ale i dobrá svíčková se časem přejí, když je jí moc, jak říkávala moje babička. Zůstávám na syna totiž prakticky sama. Manžel Aleš (35) je v práci, případně na fotbale nebo v posilovně, a když už doma je, s miminem to neumí, jak říká. Moje máma žije daleko a tchyně je bohužel nepoužitelná. Není babičkovský typ, nejeví o vnoučka valný zájem,“ popisuje situaci v rodině Martina, která by si ráda od maminkovské role alespoň trochu odpočinula.

Svého muže proto požádala, aby syna třikrát do týdne na dvě hodiny hlídal. Jen on sám, zatímco ona vyrazí na masáž, zacvičit si, s kamarádkou na kávu nebo si poslechnout přednášku. To jsou jen některé z aktivit, ke kterým by se opět ráda vrátila. Řekla jsem mu, že mě to maminkování už dost unavuje, a potřebuji čas i sama pro sebe. Prostě od toho kolotoče s Tomáškem na chvilku vypadnout. Jenže on si to přebral po svém,“ kroutí hlavou Martina, jíž manžel obvinil, že není dobrá máma. Zastává totiž názor, že matka milující své dítě nemá absolutně žádný problém být s ním nonstop. Naopak by měla být celá nesvá, když miminko chvíli nevidí.

„Strašně mě to urazilo! Tomáška miluju, starám se o něj na sto dvacet procent. Jenže mám přece i svůj život! To už jako máma nemám nárok na vlastní zájmy? A on jako otec je z obliga, protože se o malé miminko prý není schopný dostatečně dobře postarat? Tím, že nás zabezpečí, jeho úloha končí? Strašně mě překvapil, zklamal,“ říká Martina s tím, že se ohledně hlídání raději čas od času obrátí na profesionální chůvu.

„Nebudu mu o tom ani říkat, aby zase neměl řeči. Protože i když vím, že jsem v právu, nasadil mi do hlavy pochybnosti o sobě samé,“ dodává Martina.

Zdroj informací: respondentka Martina

Čtěte také: