„Kdybyste mě potkali před čtyřmi roky, asi byste mě nepoznali. To jsem totiž ještě vážila o třicet kilo méně,“ hořce se usmívá maminka tříleté dcery. Dnes má při své výšce 163 cm plných 84 kilogramů, což už značí obezitu prvního stupně.
„Všechno se to zvrtlo v těhotenství. Chutě byly silnější než já! Nedokázala jsem si odepřít všechny ty sladkosti a mastná jídla. Fast foody mě přitahovaly doslova magickou silou! Byla jsem za to na sebe zpočátku hrozně naštvaná, do té doby u mě vždy vítězil zdravý jídelníček. Ale manžel mě chlácholil. Prý ať svému tělu dopřeju, čeho si žádá. Že to musí mít jistě svůj důvod. A miminku by nemělo nic chybět. Nejspíš má pravdu, říkala jsem si tehdy. A kdy jindy si žena může popustit uzdu v jídle, než v těhotenství?“ vzpomíná Gábina, která během devíti měsíců nabrala úctyhodných 25 kilogramů.
5acb3a988f866obrazek.jpg

Jenže i po porodu šla kila spíše nahoru. „Péče o dceru mě hrozně vyčerpávala, v noci špatně spala. A tak jsem se pořád něčím cpala, abych neusnula za chůze, ale obstojně fungovala. Jenže když malá začala v noci spinkat normálně, já už setrvačností zůstala u stejných porcí,“ vzpomíná Gábina, která se tehdy za své tělo styděla. Připadala si před svým mužem ošklivá, a proto se snažila vyhýbat jakémukoli svlékání před ním. Sex nevyjímaje, což bylo předmětem stále častějších svárů.

Vše vyvrcholilo velkou hádkou, ve které mu přiznala pravý důvod své zdrženlivosti. Připadá si tlustá! Jeho reakce jí ale vyrazila dech. Rozesmál se a pronesl, že jsem se mu nikdy nelíbila víc. To mě ale neuklidnilo, já v tom slyšela ironii. A tak se mi svěřil, že byl vždycky spíše na holky krev a mléko. Prý musí být ženskou za co chytit. Nevěřícně jsem na něj zírala. Já doteď svého manžela vůbec neznala! Byl to celkem šok,“ svěřuje se Gábina, kterou samozřejmě napadla otázka, proč si tedy před lety vybral právě ji – štíhlou dívku.

Prý se do mě prostě zamiloval a věřil, že jednou třeba trochu přiberu. Bál se mi to ale říct, raději zvolil vyčkávací taktiku. Tak proto mi v těhotenství tolik podstrojoval a dopřával! A v podstatě v tom pokračuje dodnes. Jenže to už vím, co za tím stojí. Co ale nevím, je, jak se zachovat. Mně se totiž moje váha nelíbí a ráda bych s ní něco udělala. Jenže na druhou stranu nemám dost pevnou vůli odmítat všechny ty pochutiny, které mi připravuje. A taky teď vím, že se mu líbí boubelky. Jak tohle dopadne? Sama zatím nevím…“ dodává Gábina.

Čtěte také:

Uložit