dad

Některé ženy si stěžují, že se jejich partneři málo věnují dětem. Soňa (29) to má právě naopak. Co by dala za to, kdyby je jejich otec do svých aktivit nezapojoval! Má totiž strach o jejich život.

Sonin manžel je, na rozdíl od ní, velmi akční člověk. Má spoustu zálib a koníčků. Většina z nich ale často hraničí se zdravým pudem sebezáchovy. Věděla jsem od začátku, že Libor miluje adrenalin, a svých nebezpečných koníčku se nikdy nevzdá. Svým způsobem mi tím imponoval, i když jsem o něho měla často strach. Jenže tehdy mi nedocházelo, že jednou bude otcem mých dětí. A už vůbec mě nenapadlo, že je bude do svých nebezpečných aktivit zapojovat,“ svěřuje se Soňa, která tak má dnes obavy nejen o manžela, ale také o jejich dva syny (6 a 8 let).

„Je to prostě blázen, vůbec nechápe, že jsou to ještě malé děti. Podniká s nimi věci, ze kterých jsem na prášky. Aby ne, nezřídka tyhle jejich výpravy končí úrazem. Tak třeba z horské túry přišel malý Míša se zápalem plic. Z koní si zase odnesl starší Davídek zlomenou klíční kost. Prý se neudržel, když s ním kůň skočil v lese přes spadlý strom! Když slaňovali někde ze skály, zlomil si zase prst. No a Míša odnesl zlomeninou a rozbitým obličejem nebezpečný sjezd po kluzkých kamenech na horských kolech. Nedovedete si představit, jak jsem šílela, když přišel s tím zkrvaveným obličejem!“ popisuje některé z úrazů, k nimž na výpravách s otcem velmi často dochází.

kid

Mezi rodiči pak vždy dojde na hádku, jenže ta se stejně míjí účinkem. „Libor se jen a jen vymlouvá. Prý vůbec neriskují a je normální, že se občas klukům něco přihodí. Přece nechci, aby seděli na gauči. Alespoň z nich vyrostou ostřílení chlapi, jen tak nic je nerozhodí. To bych vždycky vylítla z kůže! Vždyť jsou to ještě malí kluci, které je třeba spíše hlídat, než honit do nebezpečných situací a podporovat je v bezhlavém jednání, myslí si Soňa. Kdo jejího manžela nezná, často ji považuje za zbytečně přecitlivělou.

„Můj muž zkrátka nemá nastavenou laťku pro nebezpečí jako normální člověk. Co on považuje za pohodičku, do toho by šel málokdo. A já nechci, aby z kluků vychoval to samé. Cožpak si neuvědomuje, že je takhle může zabít?“ zlobí se jejich matka.

Čtěte také:

Reklama