Dnešní téma mi přišlo docela vhod. Řešíme totiž už docela dlouhou dobu s manželem ty Svědky Jehovovy.

 

Můj manžel se bohužel nechal zlákat a do té církve vstoupil. A dělá všechno možné, aby přesvědčil i mne a děti. Ty už jsou naštěstí velké a mají svůj rozum, ale i tak je to hrozné.

 

Manžel odmítá slavit narozeniny, svátky, Vánoce. Pořád chodí na nějaké ty jejich srazy, čte si ty hrozný knížky a brožůrky. A čím dál víc mám pocit, že už má tu hlavu pěkně zmanipulovanou.

 

Nechci k němu být nespravedlivá. On je jinak velmi hodný člověk. Prožili jsme spolu hodně hezkého, vychovali dvě děti. Bohužel, před šesti lety manžel utrpěl vážný úraz a od té doby je v invalidním důchodu. Říkám si, že ta církev je možná nějakým jeho útočištěm, přijde mezi lidi a tak. Ale taky se toho docela děsím, protože nám to dost nepříjemně zasahuje do života.

 

Děti za chvíli dostudují, zůstaneme s manželem sami a já bych byla strašně nerada, abychom si žili každý po svém.

 

Do té církve vstupovat nechci, příčí se mi to. Ale manžel je neoblomný, naléhá opravdu hodně.

 

Nevíte, je šance, že třeba změní názor a z té církve vystoupí? Může se stát, že mu třeba dojde, jak s nimi je manipulováno? Moc mě to trápí, nerada bych naše manželství pohřbila, ale jestli to takhle bude vypadat i dál, nevím, jak v tom budu žít.

 

Děkuji za vaše rady a názory.

 

Jitka

 

Milá Jitko,

těžká situace. Chápu, že se Ti takto asi nežije úplně dobře. Moc Ti držím palce, abyste s manželem zase nalezli společnou řeč.

Reklama