Lékaři jí dávali nulovou šanci na přirozené početí a neúspěšně skončily i dva pokusy o asistovanou reprodukci. S nadějí na rodičovství se proto pomalu loučili, ale pak nečekaně otěhotněla. „Když mi moje gynekoložka na běžné prohlídce oznámila, že čekám miminko, myslela jsem si, že se spletla. Musela mě několikrát ujistit, že je to pravda. Jakmile mi pustila zvuk jeho srdíčka, nešly mi zastavit slzy dojetí,“ vzpomíná Romana na příjemný šok, který před čtyřmi měsíci zažila. Skvělé zprávě nemohl uvěřit ani její manžel Jan (45). I on už se smířil s tím, že biologickým otcem nikdy nebude. Dokonce spolu už uvažovali o adopci. Jenže společné těšení se na vlastního potomka nevydrželo dlouho.

65018c8e325f0obrazek.png
Foto: Shutterstock

Výsledky z prvotrimestrálního screeningu nebyly vůbec dobré. Existovalo velmi vysoké riziko, že je miminko postižené. „Přiznávám, že jsem zprávu obrečela. Dostalo mě to. Ale zdaleka ne tak, jako mého muže. Hned začal s tím, že musíme rychle udělat další testy, které postižení vyvrátí, nebo potvrdí. Protože jestli to bude ta druhá varianta, musím co nejrychleji na potrat, dokud to ještě jde. Hleděla jsem na něj s otevřenou pusou. Tak on by byl schopen zabít naše dítě jen proto, že by bylo jiné? Vždyť je mojí jedinou nadějí být matkou! Nevěřím, že bych ještě někdy otěhotněla, když vezmu v potaz mou diagnózu, věk a navíc i případnou interrupci!“ zlobí se Romana, která se s manželem velmi pohádala.

Umělé přerušení těhotenství i jakékoli další zkoumání odmítla. Z principu. Nechce platit drahé testy ani riskovat, že po odběru plodové vody potratí. „Budu to miminko milovat, ať je jakékoli. Zato Honzu už vidět nechci. Zklamal mě. Namísto aby mi byl oporou v dobrém i zlém, jak sliboval, bral by pouze jednodušší variantu. Nemiluje své dítě se vším všudy, tak si ho nezaslouží. Odstěhovala jsem se ke svým rodičům a chci podat žádost o rozvod,“ dodává rozzlobená Romana.

Zdroj informací: respondentka Romana

Čtěte také:

Reklama