„Šestinedělí bylo velmi náročné, protože jsme se všichni sžívali, ale manžel byl v té době velmi pozorný nejen k dceři, ale i ke mně. Vařil mi, chystal svačinky, pral, uklízel. Prostě dělal všechno, abych se mohla soustředit jen na své mateřské povinnosti,“ popisuje Daniela.

fa.jpg
Foto: Shutterstock

Změna prý nastala, jakmile uběhlo šest týdnů od porodu. Zájem Lukáše o jeho manželku se najednou někam ztratil a od té doby se podle Daniely zajímá jen o dceru Natálku. Dokonce dal své ženě najevo, že šestinedělí je u konce, a proto by se měla o domácnost starat plně stejně jako dřív.

Cítím se už připravená i na to, abychom se poprvé po porodu milovali, ale iniciativa partnera je nulová, a když se snažím začít nějakou intimní chvilku já, odbyde mě s tím, že je unavený z práce. Když dorazí domů ze zaměstnání, ani mi nedá pusu jako dřív a hned se běží pomazlit s dcerou. Potom ji chová, koupe i uspává. Kdybych nekojila a nestarala se o ni přes den, tak jsem snad úplně zbytečná. Jsem ráda, že dceru miluje a je z ní poblázněný, ale já taky toužím po blízkosti, intimitě, dotyku apod.,“ líčí Daniela své pocity.

Nemůže si pomoc, ale na malou holčičku žárlí. Přestože svou dceru nadevše miluje, někdy si představuje, jaké by to bylo, kdyby byli oba ještě bezdětní, užívali si společný čas ve dvou a Lukáš o ni jevil stejný zájem jako dřív.

„Bojím se, že už ho třeba nepřitahuju, protože mě viděl u porodu, ale chtěl tam být a mně to přišlo také jako samozřejmost, že bude u toho, když se jeho dítě poprvé podívá na svět. Jakmile se pokusím přivést řeč na to, že mi jako partner chybí, většinou opakuje to o únavě z práce a prý, co jsem si myslela. Je přece jasné, že příchod dítěte partnery změní. No, zkusím tomu dát ještě čas, třeba se to zlepší, až dcera trochu povyroste a dejme tomu i zevšední,“ uzavírá Daniela.

Zdroje: respondentka Daniela

Čtěte také: