Na nezvládání péče o domácnost si sice nestěžovala, ale únavu popřít nemohla. Neměla čas na své koníčky ani vyrazit s manželem za zábavou. A když už by volno měla, byla zase zralá leda tak do postele. O to víc teď, před Vánoci. Proto Šárčin manžel jednoho dne přišel s překvapením. Představil jí paní Miroslavu, sympatickou paní v důchodu, která u nich měla nastoupit jako pomocnice v domácnosti. „Myslela jsem v tu chvíli, že zkolabuju. Můj muž se mnou nic neprodiskutoval, přišel s tím jako s hotovou věcí. Já přeci žádnou pomocnou sílu nepotřebuji! A hlavně nechci! Nesnesu pomyšlení, že po mě cizí člověk uklízí můj binec,“ byla zlostí bez sebe Šárka. Před novou pomocnicí to však na sobě nedala znát.

Až když paní odešla, snažila se manželovi svůj postoj vysvětlit. Ale marně. Tvrdil, že si rychle zvykne a ještě mu poděkuje. A tak u nich paní Miroslava skutečně tráví celé pátky. Už přes měsíc. Jenže Šárce práce neubylo. Naopak. Svou domácnost teď přes týden cídí o to pilněji. „Nesnesu představu, že k nám přijde cizí člověk do nepořádku. Co by si asi ta milá babča pomyslela, kdyby tu viděla všude nánosy prachu, špinavé prádlo po všech rozích, zaneřáděnou kuchyňskou linku, nevytřené fleky od snídaně a tak dále? A tak to všechno před jejím příchodem dávám do kupy. Proto jsem ještě víc unavená, než kdy dřív,“ krčí rameny Šárka. Její manžel si toho samozřejmě všiml, ale nepřikládá tomu velkou váhu.


Zdroj foto: Shutterstock

„Bere mi smeták z ruky, nadává mi do bláznů, ale pořád věří, že mě to časem omrzí. Prý na mě jde předvánoční stres. To mě ale žalostně málo zná. Tak teď, zdá se, hrajeme hru kdo s koho. Jen doufám, že mu brzy dojde, jak zbytečně vyhazuje peníze za uklízečku, když ona stejně přichází do hotového. Já to tu oddřu, ona dostane zaplaceno. Je mi líto, ale já se s tím prostě nesmířím, nemám na to povahu,“ tvrdí Šárka.

Čtěte také:

Reklama