Věra s manželem a synem bydleli v panelovém domě. Sídliště, kde žili, nebylo vhodné pro výchovu malého dítěte. Jelikož plánovali druhého potomka, rozhodli se splnit si svůj sen o baráčku na okraji města. V říjnu roku 2015 se stěhovali do malého domku. Nejvíce nadšený byl pětiletý syn Matyáš. Těšil se, že bude mít větší pokojíček a divoce blikající vánoční výzdobu, kterou tolik miloval.

Blížily se Matyášovy narozeniny, které má hoch 19. prosince. Věřin manžel se rozhodl připravit synovi překvapení. Začal nakupovat vánoční dekorace ve velkém. Věře se nelíbilo, kolik peněz do výzdoby muž dává. Často se kvůli tomu hádali. Manžel si ale stál za svým. Teď je Věra šťastná, že ji tehdy neuposlechl. Čtyři dny před šestými narozeninami syna měl Věřin manžel tragickou nehodu. Na místě zemřel.

V podvečer Matyášových narozenin si Věřin tchán vzpomněl, co jeho syn pro vnuka připravoval. Dodělal poslední úpravy, které syn nestihl, a i přes protest rodiny je vytáhl na zahradu. Všem nakázal, aby zavřeli oči a rozsvítil dech beroucí výzdobu. Vánoční světýlka prozářila celý dům.

„Ten den si pamatuji sice matně, ale vím, jaká to byla nádhera. I sousedé se přišli podívat. Mlčky jsme tam stáli a Matyáš nadšením výskal. Od té doby jsme manželovu výzdobu z domu nesundali. Každoročně ji na synovy narozeniny rozsvěcíme a vzpomínáme na nejlepšího manžela a tatínka.“

Čtěte také:

Reklama