Hezký slunečný den všem pracujícím nejen v cizině.
S prací v cizině mám vlastně zkušenosti také. Minulý týden jsem strávila na Slovenku školením zaměstnanců jednoho podniku. Školení probíhalo ve studené nevytopené místnosti v budově o sedmi patrech, kde se topilo jen do třetího patra, neboť výše už nikdo neúřadoval. Takže elektrický ohřívač to jistil.

Jinak jsem nikdy nesebrala odvahu k tomu, abych jela pracovat do zahraničí jako au-pair nebo na sběr jahod apod. Mám k těmto akcím vrozenou nedůvěru, a jelikož jsem navíc opatrná na peníze, tak i strach z případné ztráty. V cizině ale už několik let pracuje můj manžel. Byl to jeho sen, jezdit za prací pryč, vydělávat hodně peněz. Tak jezdí, ale i on sám už ví, že to není to pravé ořechové. Když jsme si spolu spočítali, kolik dní byl loni doma, vyšlo nám číslo 46. Manžel jezdí domů vždy na týden po zhruba pěti týdnech práce.

A teď k těm výhodám. Z mé strany je výhodou, že si můžu jít kam chci a kdy chci, můžu se po práci někde zdržet a nikdo doma nečeká, že mu uvařím teplou večeři apod. I pro něj to má pár výhod. Nemusí se starat o běžný chod domácnosti, může jít na pivo kdykoli, nikdo mu neservíruje zdravá zeleninová jídla bez masa, a může se tudíž nacpávat klobáskami a guláši a tak.

Nevýhody?? Převažují. Usínáte sama v posteli, nikdo vám nepomůže, když je potřeba opravit závady v domácnosti (což má ale výhodu v tom, že se to brzo naučíte a nepřipadáte si jako hloupá hospodyňka). Nikdo vám nepřinese snídani do postele, nikdo nepomůže s taškami s nákupem, nikdo vás nepohladí, nikdo vás nepomiluje (o milencích se nebavím), nikdo za vás nevyřídí záležitosti na úřadech… Je to jednoduché. Jste na všechno sama. Moc si stýskám? Ne. Jen mi právě chlap napsal, že nepřijede v neděli, ale AŽ v úterý či ve středu. A teď utěšujte mladou ženu, která chce dítě a bez manžela to fakt nejde.
slonbidlo


Milá slonbidlo,
vy jste moje záchrana, já už myslela, že mi nikdo nenapíše. A takové krásné téma :-)
A teď k vašemu příspěvku. Jak už to tak bývá, člověk je vždycky nespokojený s tím, co má. Výhody se bohužel vyvažují nevýhodami. Jde o to, jak se to dá dlouho vydržet? Máte nějaký časový horizont, kdy se manžel natrvalo vrátí a budete žít jako rodina, nebo je to v nedohlednu?

Reklama