„Zážitky s kamarády – to je u mého manžela na žebříčku důležitosti na prvním místě, co se utrácení peněz týče. Neplatí ovšem jenom za sebe, ale často i za druhé. V hospodě zve na panáka kde koho, platí přátelům i to, když vyrazí společně na motokáry. Každý rok slaví s partou dvaceti lidí svoje narozeniny a platí komplet všechno – jídlo, pití i zábavu, což se šplhá do desítek tisíc korun,“ popisuje Radka.

64b142ea988caobrazek.png
Foto: Shutterstock

Té to není zrovna po chuti, protože si dovede představit lepší způsoby, jak používat rodinné finance. A také si myslí, že mnozí takzvaní manželovi kamarádi se s ním stýkají jen proto, že z toho mohou profitovat a šetřit vlastní peněženky.

„Před pár měsíci jsme se nastěhovali do domečku, na který splácíme docela velkou hypotéku, takže je na místě se uskromnit. Manžel ale razí heslo, že zítra už tady nemusí být, a tak je potřeba si užívat. Jakmile začalo být hezky, rozhodl se, že bude každou chvíli někoho z kamarádů nebo z rodiny zvát na grilování. To by nebylo nic hrozného, kdybychom to vždycky všechno kompletně neplatili. Kila masa, pečivo, nealko, kvalitní rum. Každý takový nákup nás vyjde na několik tisíc. Přátelé se u nás zadarmo nají a napijí, ale nikdy nás na oplátku nepozvou k nim, aby nás také pohostili,“ nelíbí se Radce.

Když manželovi vyčítá, že je až moc pohostinný, což stojí rodinu akorát peníze, tvrdí, že jsou to peníze utracené za zábavu a zážitky, což je prý mnohem lepší, než když je Radka utrácí za padesátou knížku pro jejich dvouletého syna.

Zdroj: respondentka Radka

Čtěte také:

Reklama