Když se Darina a Ivan brali, byla situace odlišná než nyní. Oba byli zaměstnaní lidé a vydělávali na společný život. Po několika letech manželství se jim narodil syn a Darina odešla na mateřskou dovolenou. Zhruba ve stejnou dobu se bez práce ocitl i Ivan, protože v jeho firmě snižovali stavy zaměstnanců.

image.png

Žádná práce a samá zábava

Nové zaměstnání si od té doby nenašel a ani ho nehledá. Volný čas využívá k tomu, že si dálkově dodělává vysokou školu. Učení mu ovšem nedělá problémy, takže většinu svého dne stráví hraním her na počítači. Aby rodina zvládla finanční zátěž, pomáhají jí Ivanovi rodiče.

„Svého manžela opravdu miluju. Je hodný, chytrý, pozorný, chová se hezky k synovi. Jediný problém je v tom, že není moc pracovitý a celé hodiny prosedí u počítače. Peněz máme dost, protože nás živí tchán. Mně je to hrozně trapné, ale manželovi to nevadí. Když mu říkám, aby si našel práci, vymlouvá se na studium a argumentuje tím, že si mám vážit toho, že se máme takhle dobře a že mám chlapa doma,“ vypráví Darina.

Na rozvod nepomýšlí

Darina by si přála fungovat jako rodiny, které vidí kolem sebe. Chtěla by, aby je partner dokázal zabezpečit a aby se na něj se synem mohli těšit, až přijde z práce. Celodenní sezení u počítače ji logicky štve. Když se ale s Ivanem snaží o tomto tématu mluvit, nazývá ji hysterkou.

5d035976410eeimage.png

„Nepracuje a doma také nic nedělá. O domácnost se starám jen já. Strašně bych si přála, aby se probral, aby se vzpamatoval a uvědomil si, že takhle to nejde donekonečna. Náš syn potřebuje vzor, a to tatínek válející se na gauči opravdu není. V poslední době jsme spolu přestali i spát. To, že nemá práci, mě odpuzuje,“ říká Darina.

Rozvod si ovšem jako řešení nepřipouští. O manžela přijít nechce, jen by byla ráda, aby byl takový, jako když se seznámili. Když si navíc občas společně vyrazí na výlet, chová se podle ní moc hezky. Darinu i syna zahrnuje pozorností a láskou.

Foto: Shutterstock

Přečtěte si také:

Reklama