seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Petra je v pátém měsíci těhotenství. Když se začala s manželem bavit o porodu, vypadlo z něj, že u něj nechce být za žádnou cenu. Zděsila se, protože počítala s tím, že ji podpoří. „Jsem dost velký posera a co se týče porodu, hodně se bojím. Potřebuju tam manželovu podporu a jsem si jistá, že to bez něj nezvládnu. Problém je ale v tom, že on tam být nechce. Prý se bojí, že se mu zhnusím a pak už se mnou nebude chtít spát,” smutní Petra.

„Zdá se mi to extrémně sobecké. Chce mě tam nechat a až bude po všem, prý milostivě dorazí. Udělala jsem kvůli tomu scénu, protože ho tam prostě chci, ať se mu to líbí, nebo ne. Potřebuju jeho podporu a přítomnost, nemusí se přece dívat tam dolů, stačí mi, když mě bude držet za ruku. Není to přece jenom mé dítě, ale on na tom má také podíl, tak proč bych to měla zvládnout sama!?" rozčiluje se Petra.

Chtěla udělat kompromis a navrhnout, že bude v porodnici nejprve sama a on za ní pak dorazí, až půjde do tuhého. On je ale zatím neústupný a řekl, že ho tam nikdo nedostane. Čím více ho Petra prosí, tím spíše je zatvrzelý a přesvědčený o tom, že zůstane doma.

„Navrhl mi, ať si tam vezmu jeho mámu, že prý je to jedno, jestli tam bude ona, nebo on, protože jsou stejná krev, to mě dostalo úplně. Zaprvé tam nechci svoji tchyni, ještě když ví, že ji moc nemusím a za druhé je to jeho dítě a ne její. Manžel jí o našem sporu řekl, takže mi hned volala a byla na jeho straně. Je to naše věc a já doufám, že ho do porodu ještě přesvědčím. Jinak jsem si snad nevzala toho pravého,” soudí Petra.

Zdroj: respondentka Petra

Čtěte také:

Reklama