Zná to teď každá domácnost. Zdražují energie, bydlení i potraviny, ale málokterý zaměstnavatel navýší mzdu. Jak tedy s rodinným rozpočtem vyjít? Michaela, maminka tří dětí, která je momentálně s nejmladším synem na rodičovské dovolené, do něj přispívá podnikáním. Je kadeřnice, takže jakmile manžel přijde z práce, ujme se dětí, zatímco ona u nich doma vítá zájemkyně o nový sestřih.

obrazek.png
Foto: Shutterstock

I její muž se snaží, jen si našel vlastní, dosti svéráznou taktiku. A nenechá si ji za žádnou cenu vymluvit. Zbyněk si usmyslel, že vyhraje v loterii. Ano, slyšíte správně. Prý když si něco moc přejete a snažíte se, vesmír vám to pošle. A tak si večer co večer před spaním mumlá dokola stejné přání – pošli mi alespoň jeden milion korun. Už mám pocit, že se musel dočista zbláznit. Jsem na to alergická,“ ušklíbne se a jedním dechem dodává, že jeho mantry ještě nejsou tím nejhorším.

Přestal posílat peníze na stavební spoření a raději za ně kupuje losy a sází! Dělá to tak už tři měsíce a já z toho můžu vyletět z kůže. Hádáme se kvůli tomu a on mi jen s úsměvem ve tváři řekne, ať nejsem hysterická a pesimistická. Že mu pak poděkuju, až něco vyhraje. Jak mu to můžu zakázat? Copak je nesvéprávný? Musím to prostě trpět. Ale nejraději bych mu dala pěstí, když si představím, že ty vyhozené peníze by šly investovat smysluplněji,“ zlobí se Michaela.

Čtěte také:

Reklama