O tom, jak mě ráno rafinovaně budí moje drahá kočička, jsem už psala - připomenu, že kolem čtvrté ranní chodí drápnout na koženkové obložení dveří, čímž mě spolehlivě dostane z postele... má to vyzkoušené.

Toto zopakuje ještě několikrát, aby si byla jistá, že už určitě neusnu a budu se jí věnovat.

Jestli někdo ještě dnes pochybuje, že se blíží jaro, tak já tvrdím, že jaro právě nastalo. Soudím tak podle zpěvu, nebo lépe řečeno štěkotu kosů, kteří se už nedočkavě dožadují partnerek a dávají to celému světu hlasitě najevo.

Ono by stačilo klidně i potichu, stejně to naše kočky zaslechnou a pak už nejsou k udržení. Kosi za oknem, zatím naštěstí zavřeným a kočičí rej doma. 

A v kolik myslíte, že ten ptačí cirkus začne?? No, samozřejmě, kolem čtvrté ranní. (kdekoliv) A to všecko není nic proti mému muži.

Já obvykle usnu dřív než on. Tak tomu bylo i minulou noc. Ze spánku mě vytrhl rázný povel "Vstávat!" Byla jsem dost vyděšená, co blázní v 11 večer. Když jsem se vzpamatovala, pěkně jsem mu vynadala. On totiž usnul u televize, zdál se mu bůhvíjaký bláznivý sen zakončený budíčkem a ještě ze spaní to osudné slovo vykřikl.

Smáli jsme se pak oba.

Z toho vidíte, že u nás je budíček hodně pohyblivý a já musím být připravena neustále :).

Gerda


Gerdo,
občas také mluvím ze spánku, ale žádné povely zatím příteli nedávám :-). Doufám, že to tak i zůstane.

Jaké je vaše vstávání? Kdy chodíte v noci spát?
Co vás spolehlivě uspí? napište na: redakce@zena-in.cz
Reklama