O alergiích, které se v rodině čtenářky Ekleinovky dědí, anafylaktickém šoku a také příhodě se včelím žihadlem, se dočtete v této novince. Téma zní: Letní žihadla.

Když je člověk alergik, musí se s tím smířit, jinak by nevystrčil nos z bytu - to je poselství, které si můžete přečíst mezi řádky příspěvku čtenářky Ekleinovky.


Hezkou středu všem!

Alergiemi u nás trpí velké kvantum lidí. Od miminek po staré kmety... Objeví se najednou a může mít dramatický průběh. Je - li jeden rodič alergik, je u dětí 50% naděje, že ji podědí. No, u nás ji podědily po mně všechny děti. A všechny mají také moji krevní skupinu. Zákon schválnosti, co?
Mám polyvalentní alergii, od potravin po léky, trávy, pyly a hlavně na hmyzí bodnutí. Po pravdě řečeno, nijak se nad tím nezamýšlím. To bych se musela zbláznit - neustále přemýšlet, co kdyby a proč??? Nedávno jsem o tomto již psala s humorem. To, jak jsem sedla na včelku, ta bodla. Muž mi potom veřejně vykousl ze zadečku žihadlo a vysál jed.
Vzpomínám, když mne bodla poprvé, tak jsem upadla do antafylaktického šoku. Ještě,že jsem byla v dosahu lidí a rychlá dorazila včas. Já si z toho nepamatuju skoro nic, pouhé záblesky. A od té doby s sebou nosím pohotovostní balíček. Mám bouřlivé reakce i na píchnutí obyčejných komárů. Osypu se podobně jako tuhle Jakub, kterého ale zřídily vosy. Dostat jich šest, tak nevím....
Z dětí je alergická na hmyzí bodnutí dcerka. Ta má k tomu podobný přístup jako já. Nic neřeší, nepodléhá panice, je relativně v klidu. Vyndá balíček, dá si další včeličku a stejně volá erzetu. Otéká totiž i mimo místa bodnutí.
Kluci jsou alergičtí na trávy,pyly,prach,peckoviny a také mají alergii na mytí nádobí. Jakmile se u nás dojí,preventivně se odklidí k sobě do pokojů. Co kdyby??? A alergie na prach - ta je také hrozně nebezpečná. Přímo ohrožuje jejich existenci. Co kdyby začali kýchat a spustila se rýmička? :))))
Dělám si legraci - spolknou Aerius a můžou v podstatě všechno. V sezoně si dáváme často šumivé Calcium. A bodance mažeme Fenistilem. Dobře zabírá i plátek čerstvě rozkrojené cibule.
Co se týče alergií,absolvovali jsme léčbu vakcinami, částečně zabrala. Také akupunktura byla účinná - ale jen jednu sezonu. Pamatuju se,jak mi ji dělal sportovní lékař. Body si na mně vyměřoval a značil propiskou. Některé byly hodně bolestivé. Hned od něj jsem šla na prohlídku. Ošetřujícího lékaře div neomývali,když viděl ony křížky a slyšel moje vyprávění :)))
Delší pobyt u moře nám zabíral do té doby,než se objevila alergie na sluníčko. Dcerka jezdila na ozdravné pobyty do Řecka. Ty jí pomohly snad nejvíce.
A mně pro změnu nejvíce pomáhá pobyt na horách.Tam se cítím nejlépe.Mohla bych tam klidně spokojeně žít.

Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. 7. 2012: Letní žihadla

  • Jste alergická?
  • Bojíte se hmyzu?
  • Jak se bráníte letním žihadlům?
  • A jak je léčíte - konvenčně, nebo máte nějakou „babskou“ radu?
  • Zavzpomínejte na své nejhorší letní poštípání!

Své příspěvky k dnešnímu tématu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže). Délka příspěvku ať je rovna nebo delší tomuto odstavci, budete tak mít větší šanci na uveřejnění. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním letní opalovací kosmetikou pro vás a vaše dítě: GARNIER AMBRE SOLAIRE Light&silky SPF20 a RESISTO Kids SPF 50. Příspěvky zasílejte nejpozději 18. 7. 2012 do 15.00 hodin, později doručené příspěvky pravděpodobně nebudou uveřejněny.

Ambre Solairegarnier

Reklama